Reference
Celoživotní vzdělávání
Zpravodaj eMko
Naše škola

O naší škole

Naše škola vznikla v roce 1985 jako zcela nově postavená střední odborná škola. Jde o komplexně pojatý středoškolský areál včetně domova mládeže hotelového typu, školní stravovny a školních dílen. Škola je stavebně propojena se sportovní halou.

Jsme technicky orientovanou školou, která připravuje žáky na povolání ve strojírenských, stavebních studijních a učebních oborech. Poskytujeme úplné střední odborné vzdělání (maturita) a střední odborné vzdělání (vyučení v oboru). Vzhledem k tomu, že jde o téměř nový školský areál, má škola velmi dobré podmínky jak prostorové, tak i materiální.

Cílem všech pracovníků školy je vytvářet co nejlepší podmínky jak pro výchovu a vzdělávání studentů a žáků, tak pro rozvoj jejich zájmů především technických a sportovních.           

Mgr. Jiří Viterna
ředitel školy         

Aktuálně
PO ŠESTI LETECH JSME OPĚT PRVNÍ!

PO ŠESTI LETECH JSME OPĚT PRVNÍ!

Po více než šesti letech se chlapcům naší školy podařilo sestavit družstvo, které nemělo v okresním kole soutěže ve fotbale SŠ konkurenci, a zaslouženě vyhrálo Pohár Josefa Masopusta.

ŠKOLNÍ KOLO SOUTĚŽE pIšQworky

Dne 17. října 2017 proběhlo školní kolo soutěže pIšQworky. Soutěže se zúčastnilo 12 žáků školy. Všem žákům děkujeme za účast a blahopřejeme vítězům, kterými jsou:

1. místo: Šolc Adam STR4

2. místo: Smítal Tomáš STR2

3. místo: Dlabačová Nikola POS3, Vaculík František STR1, Vaníček Jakub STR4Jmenovaní se zúčastní oblastního kola soutěže v Šumperku.Za organizaci: Mgr. Velcová Eva
TRENAŽER SOLDAMATIC

TRENAŽER SOLDAMATIC

Naši školu navštívil zástupce firmy EWH Ostrava p. Obrusník, který předvedl našim žákům virtuální trenažer na svařování Soldamatic. Žáci měli možnost vyzkoušet práci s trenažerem. Škola trenažer Soldamatic v hodnotě 500 000 Kč pořídí z projektu IKAP, ve kterém je zapojena, a poslouží na kvalitnější výuku svařování pro naše žáky.

Více foto na: https://www.facebook.com/sosasou/
VELETRH PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ

VELETRH PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ

Dne 12. 10. 2017 se naše škola prezentovala na „Veletrhu pracovních příležitostí“, který se konal v Jeseníku v Hotelu Slovan. Naším cílem bylo představit veřejnosti hlavní činnost naší školy, a to nabízené studijní a učební obory pro žáky vycházejících z 9. tříd. Zároveň jsme prezentovali i volnočasovou aktivitu našich žáků a další vzdělávání dospělých (rekvalifikace, dílčí kvalifikace). Z naší strany se jednalo o vydařenou akci a děkujeme zúčastněným žákům a pedagogům za prezentaci naší školy.
MEZINÁRODNÍ STROJÍRENSKÝ VELETRH BRNO 2017

MEZINÁRODNÍ STROJÍRENSKÝ VELETRH BRNO 2017

V pondělí 9. října se vydali žáci studijních a učebních oborů, zaměřených na strojírenství, do Brna na Mezinárodní strojírenský veletrh zhlédnout nejnovější trendy v oblasti strojírenské technologie obrábění. Avšak vystavovaných exponátů bylo tolik, že jednodenní exkurze nestačila k tomu, aby žáci viděli úplně vše. I přesto se všem zúčastněným exkurze líbila.
ŠKOLNÍ KOLO

ŠKOLNÍ KOLO "PIŠQWORKY"

Školní kolo "PIŠQWORKY" proběhne 17. 10. 2017 ve 13:00. Zájemci! Hlaste se nejpozději do pátku 13. 10. 2017 v 5. poschodí, č. dveří 521, u paní učitelky Velcové.
Partneři