Články

Předchozí | Dalšístrana / 5 0-12 z 55 článků
Odborná exkurze ve firmě STAVMONT Jan Beneš Jeseník

Odborná exkurze ve firmě STAVMONT Jan Beneš Jeseník

Dne 12. 04. 2018 naši žáci zavítali do firmy STAVMONT Jan Beneš Jeseník v rámci odborné exkurze. Konkrétně se exkurze zúčastnily třídy učebních oborů, a to: Instalatér 1, Instalatér 2, Zedník 1 a Zedník 2 pod vedením učitelů Ing. Ladislav Šušky a Mgr. Jakuba Senciho.
ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

Dva z našich studentů z učebního oboru Obráběč kovů, Jan Křápek a Vít Pruchnický, se zúčastnili soutěže Zlaté české ručičky. Soutěžící se sjeli z celého Olomouckého kraje a v této silné konkurenci naši hoši obsadili pěkné 11. a 12. místo.

NOVÉ VYBAVENÍ ŠKOLNÍCH DÍLEN

NOVÉ VYBAVENÍ ŠKOLNÍCH DÍLEN

V rámci projektu „Pořízení CNC strojů, konvenčních obráběcích strojů a vybudování multifunkční výukové učebny“, reg. č.: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_050/0002577, v celkové hodnotě 4.850.000 Kč, právě probíhá renovace učebny pro nové CNC stroje. Renovace spočívá ve zhotovení základů pod CNC stroje, celkové opravy podlahy a vymalování učebny, viz foto.
11. ROČNÍK SOUTĚŽE V CAD PROGRAMECH

11. ROČNÍK SOUTĚŽE V CAD PROGRAMECH

Na Střední průmyslové škole strojnické v Olomouci uskutečnil již 11. ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství). Tato soutěž je pořádána pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Hynka a soutěží v ní žáci středních odborných škol. Letošního 11. ročníku se zúčastnilo 36 soutěžících z 11 škol Olomouckého kraje a jedné školy Moravskoslezského kraje.
ROZPOČTUJEME S CALLIDOU

ROZPOČTUJEME S CALLIDOU

V Praze se konala tradiční soutěž pro studenty 4. ročníků středních škol v rozpočtování. Za naši školu se soutěže zúčastnili studenti Lukáš Gürtler a Miroslava Fialová.
EXKURZE VE FIRMĚ HUSQVARNA GROUP VE VRBNĚ POD PRADĚDEM

EXKURZE VE FIRMĚ HUSQVARNA GROUP VE VRBNĚ POD PRADĚDEM

Dne 4. 4. 2018 proběhla exkurze do firmy Husqvarna group ve Vrbně pod Pradědem. Exkurze se zúčastnily třídy STR2 a STR3 v doprovodu pedagogů, a to Ing. Mikulenky, pana Spěváčka a Ing. Janhuby. Sraz byl u školy v 8:30. Po nástupu do autobusu provedli učitelé školení o pohybu na veřejné komunikaci a v provozu firmy Husqvarna group. Po příjezdu do Vrbna jsme si před budovou firmy udělali společnou fotku, protože v celé firmě byl zákaz fotografování.
KOVO JUNIOR 2018

KOVO JUNIOR 2018

Dne 21. 3. 2018 proběhla v Šumperku soutěž žáků oboru Strojní mechanik (zámečník) KOVO JUNIOR 2018.
SUDOKU

SUDOKU

Dne 20. 3. 2018 proběhlo u nás ve škole školní kolo soutěže SUDOKU. Do soutěže se zapojilo 16 žáků studijních oborů. Soutěžilo se ve třech úrovních obtížnosti a k vítězství vedlo nejen správné řešení, ale zároveň co nejkratší čas řešení. Součet časů všech tří úrovní soutěže pak určuje pořadí soutěžících.
LYŽÁK 2018

LYŽÁK 2018

Rovněž v letošním školním roce uspořádala naše škola pro zájemce z řad studentů lyžařský kurz, kterého se zúčastnilo 13 studentů a dva pedagogičtí pracovníci.
ČESKO-POLSKÁ SPOLUPRÁCE S UNIVERZITOU V NYSE

ČESKO-POLSKÁ SPOLUPRÁCE S UNIVERZITOU V NYSE

Pokud máte rádi výzvy, pak jednou takovou je vysokoškolské studium v polské Nyse. Její zástupci přijeli prezentovat univerzitu i nám a naše maturanty zaujali svou pestrou nabídkou studijních oborů. Jedním z velkých plusů je absence přijímaček, naopak studium probíhá v polském jazyce. Ale univerzita s touto jazykovou bariérou počítá a bude vám ve všech ohledech zpočátku nápomocna tak, aby abyste tuto počáteční "překážku" překonali.
Předchozí | Dalšístrana / 5 0-12 z 55 článků