Články

Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 33 článků

OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

Na naší škole proběhne školní kolo olympiády z českého jazyka (termín bude upřesněn příští týden). Olympiáda se bude skládat z testu a slohové práce, na které si můžete vyzkoušet maturitu nanečisto. Přihlásit se mohou všichni žáci studijních oborů Stavitelství a Strojírenství do úterý 5. 12. 2017 u Mgr. Kowalcze či Mgr. Lukešové. Do okresního kola, které proběhne 30. 1. 2018 na jesenickém gymnáziu, postoupí 2 žáci s nejvyšším počtem bodů. Neváhejte a přihlaste se! Každá taková zkušenost je krokem k úspěšné maturitě.
WORKSHOP V ŘETĚZÁRNĚ

WORKSHOP V ŘETĚZÁRNĚ

V rámci projektu „Podpora žáků a pedagogů SOŠ a SOU strojírenského a stavebního Jeseník“ se 30. 11. 2017 uskutečnil Workshop příkladů dobré praxe a zpětné vazby žáků z absolvovaného praktického vyučování třídy STR2 ve firmě Řetězárna a.s. Česká Ves. V rámci Workshopu se žáci seznámili s výrobním programem, využíváním nových technologií, zaměstnaností absolventů naší školy na různých pozicích. Na závěr proběhla diskuze mezi vedením firmy a žáky.
ZAČÍNAJÍCÍ SPOLUPRÁCE S FIRMOU FENIX

ZAČÍNAJÍCÍ SPOLUPRÁCE S FIRMOU FENIX

V rámci projektu „Podpora žáků a pedagogů SOŠ a SOU strojírenského a stavebního Jeseník“ se uskutečnilo setkaní ve firmě Fenix s.r.o. za účelem navázání spolupráce v oblasti praktického vyučování a praxe. Žáci se zúčastnili krátké exkurze ve firmě a projevili zájem o vykonávání praktického výučování a praxe. A tak se v prosinci letošního roku rozroste nabídka pracovišť pro naše žáky oboru OBR3 a STR3.
OBLASTNÍ KOLO V pIšQworkách

OBLASTNÍ KOLO V pIšQworkách

Tento týden se v Šumperku konalo oblastní kolo v soutěži pIšQworky. Pětičlenný tým našich žáků statečně bojoval, do finále se bohužel nedostal. Je to výzva na další rok. Děkujeme za reprezentaci!
POZŮSTATKY HAVÁRIE KONEČNĚ ZAŽEHNÁNY

POZŮSTATKY HAVÁRIE KONEČNĚ ZAŽEHNÁNY

Po několika týdnech máme konečně vyhráno nad havárií vody a celé počítačové techniky. Opět můžeme v plném proudu učit a navíc se nám podařila aktualizace všech odborných programů na poslední a nejaktuálnější verze, jako AutoCAD 2018, PowerMill 2018, Inventor 2018.
OCENĚNÍ PRO KARLA KAPUŠE

OCENĚNÍ PRO KARLA KAPUŠE

Již po třinácté se v Olomouci vyhlašoval Talent Olomouckého kraje, kterého se zúčastnil i náš milý a vždy sportovně naladěný kolega Karel Kapuš. Za dlouholetou spolupráci při organizaci sportovních soutěží vyhlašovaných MŠMT ČR v Olomouckém kraji si převzal ocenění za krásné 2. místo. Gratulujeme!!!
KRAJSKÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU

KRAJSKÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU

I letos byla naše škola hlavním organizátorem krajského kola v přespolním běhu, na které se sjíždějí vítězná družstva ze všech pěti okresů Olomouckého kraje. Závod šestičlenných družstev se uskutečnil 12. října a na běžeckých tratích Fenix – Ski Teamu v Jeseníku se sešlo celkem 154 chlapců a děvčat ze dvanácti základních a z pěti středních škol.

CHYTRÉ HLAVIČKY

SOŠ a SOU strojírenské a stavební, Jeseník, Dukelská 1240 ve spolupráci s firmou Naturtyf-Bio s.r.o., zastoupenou PharmDr. Hojgrem, vyhlašuje soutěž mladých vývojářů v oblasti strojírenství na zhotovení zakázky pro výrobu kosmetických přípravků s názvem: CHYTRÉ HLAVIČKY.

PROJEKT "FOND SIDUS"

Projekt "FOND SIDUS", zaměřený na studenty SŠ, připravil různobarevné propisky s mottem "Změň sebe - změníš svět".
EXKURZE VE FIRMĚ HALEN

EXKURZE VE FIRMĚ HALEN

Žáci třídy STR4 absolvovali exkurzi do firmy Halen s.r.o, která sídlí nedaleko naší střední školy.
PO ŠESTI LETECH JSME OPĚT PRVNÍ!

PO ŠESTI LETECH JSME OPĚT PRVNÍ!

Po více než šesti letech se chlapcům naší školy podařilo sestavit družstvo, které nemělo v okresním kole soutěže ve fotbale SŠ konkurenci a zaslouženě vyhrálo Pohár Josefa Masopusta.
ŠKOLNÍ KOLO SOUTĚŽE pIšQworky

ŠKOLNÍ KOLO SOUTĚŽE pIšQworky

Dne 17. října 2017 proběhlo školní kolo soutěže pIšQworky. Soutěže se zúčastnilo 12 žáků školy. Všem žákům děkujeme za účast a blahopřejeme vítězům, kterými jsou:

1. místo: Šolc Adam STR4

2. místo: Smítal Tomáš STR2

3. místo: Dlabačová Nikola POS3, Vaculík František STR1, Vaníček Jakub STR4Jmenovaní se zúčastní oblastního kola soutěže v Šumperku.Za organizaci: Mgr. Velcová Eva
Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 33 článků