Maturitní zkoušky

V naší škole vyučujeme dva maturitní obory:

Stavebnictví: 36-47-M/01

Strojírenství: 23-41-M/01

Maturitní zkoušky probíhají v řádném jarním a opravném podzimním termínu a skládat je mohou pouze studenti, kteří řádně ukončili čtvrtý ročník studia.

Maturitní zkouška je složena ze tří částí:

1. Státní maturitní zkouška
  2. Praktická maturitní zkouška
  3. Ústní maturitní zkouška

Státní maturitní zkouška je u obou studijních oborů stejná.

Řádný termín probíhá první týden v květnu, opravný termín je v září. Studenti si mohou zvolit, zda budou státní maturitní zkoušku skládat z cizího jazyka nebo matematiky, zkouška z českého jazyka je pro všechny povinná.

Státní maturitní zkouška z Českého jazyka a literatury a Anglického jazyka se skládá ze dvou částí:

• Didaktický test
  • Slohová práce

Státní maturitní zkouška z matematiky obsahuje pouze didaktický test.

Praktická maturitní zkouška u oboru Stavebnictví je složena ze dvou částí, které student zpracovává ve dvou dnech; každá část trvá 7 hodin:

• Stavební konstrukce – studenti navrhují a posuzují železobetonové, ocelové a dřevěné části konstrukcí; prvek z železového betonu doplní výkresem výztuže a tabulkou výztuže.
  • Konstrukční cvičení – studenti pracují v CAD programu, dle zadání vyřeší půdorysy a svislý řez objektem.

Praktická maturitní zkouška u oboru Strojírenství je složena ze tří částí, které student zpracovává ve dvou dnech, oba dny po 7 hodinách:

• Stavba a provoz strojů – návrh a výpočet strojních součástí a funkčních celků.

• Konstrukční cvičení (AutoCAD, Inventor) – konstrukce strojní součásti ve 2D, modelování strojní součásti ve 3D.

• Strojírenská technologie – návrh technologie obrábění – dráhy nástroje graficky pomocí CAM software, tvorba NC programu, jeho transport do CNC výrobního stroje a výroba obrobku.

Ústní (profilová) maturitní zkouška u oboru Stavebnictví

Povinné maturitní předměty: