EXKURZE VE FIRMĚ PARS NOVA a.s.

V pondělí 20. 6. 2016 se vydaly třídy strojařů STR 1 a STR 3 na předem domluvenou exkurzi do šumperského strojírenského podniku Pars nova a.s..

Firma se zabývá opravou a výrobou kolejových vozidel. Dříve se jmenovala Železniční opravny a strojírny Šumperk, v roce 1993 byla zprivatizována a přejmenována na Pars DMN s.r.o. Od roku 2000 nese současný název. V březnu 2008 byla Pars nova a.s. začleněna do skupiny TRANSPORTATION akciové společnosti ŠKODA HOLDING. Dnes se může v České republice z nejvýznamnějších firem v oboru Pars nova a.s. pochlubit širokým sortimentem prováděných oprav a modernizací jak železničních vozidel, tak i tramvají a od r. 2000 i trolejbusů, a to nejen pro zákazníky z ČR, ale také ze SR, Ukrajiny, Bosny a Hercegoviny a dalších evropských zemí. Firma s 800 zaměstnanci patří mezi největší v regionu. Svými novinkami se firma Pars nova a.s. prezentuje každý rok i na některých významných veletrzích u nás i v zahraničí, kde rozhodně svými úspěšnými produkty dále šíří dobré jméno českého opravárenství.

Na vrátnici nás přivítal jeden ze zaměstnanců Parsu. Zavedl nás do dílen učňů, v elektrodílně probíhala výuka a žáci nám předvedli několik pokusů s elektrickým proudem. Pokračovali jsme do učebny, kde nám náš průvodce představil učební i studijní obory a povídal nám o chodu firmy a její historii. Pak nám pustil video o Parsu, který je jedním z největších a nejvýznamnějších podniků okresu. Ve filmu jsme zhlédli zajímavé letecké snímky podniku, podle nich jsme si udělali představu o rozloze firmy a našli si budovu, ve které se právě nacházíme. Video nás provedlo celým provozem a viděli jsme všechny haly. Po zhlédnutí videa jsme se rozdělili na dvě skupiny, aby to bylo bezpečnější, a s dvěma průvodci jsme vyrazili do reálného provozu ve firmě. Nejvíce se nám líbila velká hala, kde se opravovaly a renovovaly lokomotivy, osobní vagóny, tramvaje i nákladní vagóny. Práce je tu určitě náročná. Exkurze se studentům velice líbila, byla zajímavá a poučná.

Ing. Milan Mikulenka

Virtuální prohlídka

virt-prohlidka

Šikana

Jsi-li svědkem šikany nebo dokonce její obětí, nenechávej si to pro sebe a kontaktuj naši výchovnou poradkyni.

 

Nyní můžete také anonymně na stránkách projektu NENECH TO BÝT! kde můžete nahlásit co jste zažili nebo co jste viděli. Je zde možnost i stáhnout si aplikaci do svých chytrých telefonů.

stipendium_banner2

Dnes je

středa, 20. 9. 2017
nyní se nevyučuje

Hledej