POS4 V PRAZE

Ve dnech 22. a 23. 9. 2016 navštívila maturitní třída POS4 se svou třídní učitelkou stavební veletrh FOR ARCH 2016 v Praze. Exkurze byla pro třídu zároveň výletem, který byl završením mimoškolních událostí.

Po příjezdu do Prahy vlakem RegioJet jsme se vydali na výstaviště v Letňanech. Tam jsme navštívili stánek firmy Callida a studenti dostali informace o jejich produktech. V předmětu Stavební provoz čeká studenty oceňování stavebních prací za pomoci právě programu od firmy Callida a na jaře 2017 se 2 studenti zúčastní soutěže v oceňování stavebních prací v Praze na ČVUT. Následně studenti dostali volno, aby se podívali ke stánkům, které je zajímaly. Já jsem u stánku Callidy dostala dobré kafíčko a velmi zajímavý tip na exkurzi. Doporučili nám návštěvu Muzea vodárenství města Prahy ve vodárně v Podolí.

Po prohlídce veletrhu jsme se přesunuli na Václavské náměstí, abychom se ubytovali. Ubytování vyhledali studenti na internetu a jednalo se o Hostel Ananas. (Hostel je levná turistická ubytovna, určena zejména studentům. Narozdíl od hotelů zde ubytovaní sdílejí většinou příslušenství a vybavení.) Tady nás čekalo překvapení. Když jsme vyřídili potřebné formality na recepci, vydali jsme se do pokoje. Pokoj měl 10 lůžek na pěti patrových postelích. Nás bylo 8 a při vstupu do pokoje jsme zjistili, že máme dva spolunocležníky. Byly tam věci dvou lidí a z cedulky na kufru jednoho z nich jsme zjistili, že jsou to osoby asijského původu žijící v Londýně. Pro některé studenty to byl šok a cítili se zaskočeni touto skutečností. Někteří to vzali jako fakt a nekomentovali to. Nakonec se emoce všech uklidnily a my jsme se mohli vypravit do Podolí k vodárně domluvit možnost návštěvy muzea. Nejprve to vypadalo tak, že exkurze nedopadne, ale nakonec díky velké ochotě a vstřícnosti pana průvodce, který byl na odchodu domů, jsme dostali nabídku na pátek ve 13:30. Po tomto úspěchu jsme šli na něco dobrého k jídlu a pití a večer jsme šli společně do kina v Obchodním centru Zličín. Po návratu z kina jsme zalehli a naši spolunocležníci přišli až po nás a ani jsme o nich nevěděli. Ráno před 6. hodinou odešli tak tiše, jako v noci přišli.

Páteční dopoledne jsme věnovali návštěvě Technického muzea , kde jsme na závěr někteří vyzkoušeli stavění z dřevěných kostek. Studenti postavili hrad Karlštejn. Ve 13:00 jsme se přesunuli do Muzea ve vodárně v Podolí. Za 1,5 hodiny jsme se dozvěděli vše od zásobování středověké Prahy vodou až po současnost. Zhlédli jsme dobové fotografie z výstavby Vodárenského objektu v Podolí. Stavba byla ve své době považována za nevkusnou a byla odsuzována. V současnosti je jednou z technických památek našeho státu. Jedná se o architektonický unikát. Na závěr prohlídky jsme obdrželi knihy do naší „školní knihovny“.

Cesta domů vlakem společnosti RegioJet byla sice bez zpoždění, ale zato bez obsluhy, a tak i bez oblíbené kávy a občerstvení.

Až na malá nedorozumění si myslím, že výlet se velmi vydařil a studentům se líbil. Svědčí o tom „palce nahoru“ na dotaz: „Jak jste si užili Prahu?“

Ing. Jana Palicová

 

 

album - rajce.net › soje › 2016-10-12 POS4 V PRAZE

Virtuální prohlídka

virt-prohlidka

Šikana

Jsi-li svědkem šikany nebo dokonce její obětí, nenechávej si to pro sebe a kontaktuj naši výchovnou poradkyni.

 

Nyní můžete také anonymně na stránkách projektu NENECH TO BÝT! kde můžete nahlásit co jste zažili nebo co jste viděli. Je zde možnost i stáhnout si aplikaci do svých chytrých telefonů.

stipendium_banner2

Dnes je

středa, 20. 9. 2017
nyní se nevyučuje

Hledej