KRAJSKÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU

Již více než patnáct let organizuje naše škola krajské kolo v přespolním běhu, na které se do Jeseníku sjíždějí vítězná družstva škol ze všech pěti okresů Olomouckého kraje. Ve čtvrtek 13. října se na běžeckých tratích Fenix-Ski Teamu sešlo celkem 154 závodníků z 22 základních a středních škol.

Letošní ročník byl poznamenán několik dnů trvajícím deštivým počasím, které nám komplikovalo nejen přípravu běžeckých tratí, ale i vlastní organizaci a zajištění zázemí pro účastníky. Pravděpodobně nás Pánbůh vyslyšel a v den samotného závodu přestalo alespoň pršet. Běžecké tratě ovšem zůstaly mokré, blátivé a pro běžce tak velmi náročné.

Přesto se všichni závodníci s nelehkým terénem a s nepříjemným počasím vyrovnali a na různě dlouhých okruzích bojovali až do cíle, mnohdy i na hranici svých možností.

V kategorii mladších žáků 6.-7. tříd se na prvním místě umístili žáci ze ZŠ Heyrovského v Olomouci a žákyně ze ZŠ v Jeseníku. V kategorii starších žáků 8.-9. tříd obsadili první místo žáci z Gymnázia v Šumperku a žákyně ze ZŠ Vrchlického rovněž v Šumperku. V kategorii studentů středních škol obsadila první místa družstva chlapců i dívek z Gymnázia v Jeseníku. Vítězná družstva starších žáků a studentů středních škol si tak zajistila postup na republikové finále v Hradci Králové.

Družstvo chlapců naší školy se celkově umístilo na pátém místě. Bohužel v současnosti nemáme kromě Honzy Pechouška (7. místo) a Dana Poláka (8. místo) výrazné osobnosti, které by dokázaly udržet krok s nejlepšími závodníky na pětikilometrové trase. Patnáctý v pořadí doběhl Tomáš Linhart a na konci startovního pole se umístili Michal Prudil a Kristián Křivánek.

Přesto je třeba poděkovat všem chlapcům za jejich snahu, bojovnost a odvahu poprat se s tvrdou konkurencí.

Zároveň by to mohla být i výzva pro všechny vycházející žáky ze základních škol, kteří nemají ambice studovat např. na jesenickém gymnáziu, aby svým studiem na naší škole a svými sportovními výkony pomohli vytvářet konkurence schopné týmy v různých oblastech školního sportu.

Závěrem bych rád poděkoval týmu spolupracovníků za přípravu a hladký průběh celé sportovní akce.

Mgr. Karel Kapuš

                                                                                                                  

Virtuální prohlídka

virt-prohlidka

Šikana

Jsi-li svědkem šikany nebo dokonce její obětí, nenechávej si to pro sebe a kontaktuj naši výchovnou poradkyni.

 

Nyní můžete také anonymně na stránkách projektu NENECH TO BÝT! kde můžete nahlásit co jste zažili nebo co jste viděli. Je zde možnost i stáhnout si aplikaci do svých chytrých telefonů.

stipendium_banner2

Dnes je

středa, 20. 9. 2017
nyní se nevyučuje

Hledej