SOUTĚŽ VE FUTSALU

V letošním školním roce jsme se poprvé přihlásili do futsalové soutěže pro všechny střední školy v České republice, která je známa pod názvem Středoškolská futsalová liga.

Herní systém soutěže je vzhledem k množství přihlášených škol vcelku složitý. Česká republika je rozdělena na dvě konference - západní a východní a každá konference má čtyři divize. Každá divize obsahuje regiony - jednotlivé okresy.

Na základě uvedeného systému byla naše škola zařazena do divize F – Severní Morava a v pátek 11. listopadu jsme se společně s Gymnáziem Šumperk a Gymnáziem Uničov potkali v Šumperku při prvních společných zápasech.

První zápas s družstvem chlapců z Uničova se hned od počátku vyvíjel v náš prospěch, když v sedmé minutě Matěj Planý dal první branku do soupeřovy sítě. Přestože našemu týmu chybí větší sehranost, dokázali jsme soupeře porazit 5 : 0 . Třikrát skóroval M. Planý, jedenkrát M. Babčák a M. Strýček. Zásluhu na uvedeném výsledku má bezesporu. K. Pessel, který svými akrobatickými zákroky v brance udržel nulové konto.

Druhý zápas s domácím Gymnáziem Šumperk proběhl v přesně opačném gardu. V prvních osmi minutách jsme prohrávali již 4 : 0 a bylo jasné, že od debaklu nás odvrátí jen defenzivní obranná hra. Přestože se kluci snažili, jak mohli, jejich nesehranost a absence herních kombinací způsobily prohru 9 : 1. Čestnou branku dal pouze M. Planý. Nutno dodat, že vítězné družstvo Gymnázia Šumperk se v minulém ročníku umístilo na osmém místě v České republice!

Celkové druhé místo nám zaručuje další postup v soutěži a nedočkavě budeme sledovat vývoj v ostatních okresech a naše další soupeře. Chlapcům děkuji za jejich bojovnost a snahu sportovně se poprat i s mnohem lepším týmem.

                                                                                                        Mgr. Karel Kapuš

album - rajce.net › soje › 2016-11-15 SOUTĚŽ VE FUTSALU

Virtuální prohlídka

virt-prohlidka

Šikana

Jsi-li svědkem šikany nebo dokonce její obětí, nenechávej si to pro sebe a kontaktuj naši výchovnou poradkyni.

 

Nyní můžete také anonymně na stránkách projektu NENECH TO BÝT! kde můžete nahlásit co jste zažili nebo co jste viděli. Je zde možnost i stáhnout si aplikaci do svých chytrých telefonů.

stipendium_banner2

Dnes je

středa, 20. 9. 2017
nyní se nevyučuje

Hledej