PRAKTICKÁ MATURITNÍ ZKOUŠKA Z ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ

Ve dnech 10. 5. – 12. 5. 2017 se konaly na naší škole praktické maturitní zkoušky z odborných předmětů oboru strojírenství třídy STR4.

Nejprve ve středu 10. 5. proběhla teoretická část maturitní zkoušky, kdy museli všichni studenti prokázat znalosti v CAD technologiích a dovednosti v navrhování jednoduchých strojírenských celků, museli provést výpočet, vymodelování 3D sestavy v programu Inventor a nakonec vygenerování a nakreslení 2D výkresové dokumentace v programu AutoCAD. Ve zbývajících dvou dnech, ve čtvrtek 11. 5. a v pátek 12. 5. byli studenti na praktickou část maturitní zkoušky rozděleni do 2 skupin, kdy museli prokázat znalosti v CAM technologiích. Nejprve sestavili program pro frézování součásti dle zadání, poté provedli návrh technologie obrábění 3D modelu obrobku pomocí CAM programu PowerMILL, což prováděli v počítačové učebně školy. Nakonec se přesunuli na dílny školy, kde vytvořili NC program obrobku přímo na řídícím panelu CNC frézky ROMI D 600 s řídícím systémem SINUMERIK a následně na tomto CNC stroji vyrobili v režimu automatického provozu pomocí vytvořeného NC programu konkrétní součást z připravených polotovarů. Tímto prokázali jednak teoretické znalosti v konstrukční oblasti a dále praktické zkušenosti v technologické oblasti strojírenství.

V dubnu absolvovali písemnou část maturitní zkoušky z českého jazyka, na začátku května státní maturitu z českého i cizího jazyka a matematiky. Nyní je na konci května čeká poslední ústní část maturitní zkoušky, která na naší škole začíná v pondělí 29. 5. 2017. Všichni doufáme, že studenti úspěšně zvládnou všechny části maturitní zkoušky tak, aby mohli na začátku června převzít na městské radnici maturitní vysvědčení a zařadit se mezi úspěšné absolventy naší strojní průmyslové školy.

Všem studentům přejeme úspěch.

Ing. Milan Mikulenka

 

Fotky naleznete na: https://www.facebook.com/sosasou/?ref=bookmarks

Virtuální prohlídka

virt-prohlidka

Šikana

Jsi-li svědkem šikany nebo dokonce její obětí, nenechávej si to pro sebe a kontaktuj naši výchovnou poradkyni.

 

Nyní můžete také anonymně na stránkách projektu NENECH TO BÝT! kde můžete nahlásit co jste zažili nebo co jste viděli. Je zde možnost i stáhnout si aplikaci do svých chytrých telefonů.

stipendium_banner2

Dnes je

středa, 20. 9. 2017
nyní se nevyučuje

Hledej