Aktuální články

0%
Prezenční výuka od 25. 11. 2020

Prezenční výuka od 25. 11. 2020

Prezenční výuky (= výuka ve škole nebo v dílnách) na eMku se od středy 25.11.20 účastní třídy:
Teoretická výuka: POS4, STR4, NSD2
Odborný výcvik na dílnách: OBR 3, SME 3, INS 3, ZED 3, ELE 1 - od 7:00 - SUDÝ týden. OBR 1, SME 1, INS 1, ZED 1, OBR 2, INS 2, SME 2 – LICHÝ TÝDEN

Rozvrh pro končící ročníky bude zveřejněn zítra, tj. v úterý na nástěnkách jednotlivých tříd.

Začátek vyučovací hodiny bude vždy v celou hodinu (tak jak to je doposud u online výuky), délka vyučovací hodiny 45 min., přestávka 15 min.

Prezenční výuka probíhá po celou dobu v rouškách.
Pro ostatní třídy platí současný online rozvrh.
Aktuální informace k distanční výuce

Aktuální informace k distanční výuce

od 14. 10. 2020:
Dle Nařízení vlády bude probíhat výuka distanční formou také na odborném výcviku. Tedy všichni žáci, kteří mají v daném týdnu odborný výcvik na dílnách SPŠ i u smluvních partnerů, přechází na distanční formu vzdělávání.
Informace k distanční výuce

Informace k distanční výuce

Od 12. 10. 2020 bude výuka na naší škole probíhat až do odvolání distanční formou.
Distanční výuka je ze zákona povinná a nepřítomnost žáka v hodině musí být řádně omluvena. Kontrola účasti žáků v online hodinách bude probíhat nahodile v průběhu dané vyučovací hodiny. Více informací v článku.
Spolupráce s obcí Bělá pod Pradědem

Spolupráce s obcí Bělá pod Pradědem

Ve spolupráci s obcí Bělá pod Pradědem se nám podařilo zajistit pro žáky učebního oboru instalatér část zakázky na zhotovení rozvodů kanalizace, vody, včetně montáže zařizovacích předmětů. Jedná se o nově budované sociální zařízení pro zaměstnance obce.
Na eMku bude normální režim

Na eMku bude normální režim

Příští týden bude na eMku, stejně jako na všech školách Ol. kraje, normální režim výuky bez omezení. Ale s rouškami.
Zábradlí a stojan pro OÚ Supíkovice

Zábradlí a stojan pro OÚ Supíkovice

Školní rok se nám teprve rozbíhá a naši žáci již dokončují zakázku pro obec Supíkovice, kterou nám přerušilo uzavření škol z důvodu šíření koronaviru v březnu letošního roku. K Obecnímu úřadu v Supíkovicích naši žáci pod vedením učitele odborného výcviku Bc. Martina Kirakovjana navrhli a vyrobili nové zábradlí a stojan na kola.
Roušky i během výuky!!!

Roušky i během výuky!!!

Na základě opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky bude od zítřejšího dne (tj. od 18. září) povinné nošení roušek ve školách i během výuky, a to počínaje u 2. stupňů základních škol. Povinnost se vztahuje i na střední, vyšší odborné a vysoké školy.
Úspěch Dominka Nitscheho

Úspěch Dominka Nitscheho

Jsme rádi, že vám můžeme představit Dominka Nitscheho z učebního oboru Strojní mechanik, který je nejen snaživým žákem ve škole, ale i pilným klukem po škole. Dominik si našel zálibu v posilování a na začátku školního roku se zúčastnil Mistrovství Evropy v silovém trojboji ve slovenské Trnavě, kde posbíral všechna přední místa ve své kategorii.
Cykloturistický kurz 2020

Cykloturistický kurz 2020


Milí turisté, turistky a cykloturisté, cykloturistky z eMka,

zvu vás všechny na turistický a cykloturistický kurz 2020, podzimní termín, který se uskuteční ve dnech 14.9. – 18.9. 2020. Kurz je součástí výuky a je povinný.
Inovace soustruhů a frézek

Inovace soustruhů a frézek

Ještě před koncem školního roku se ve spolupráci s vedením školy podařilo zajistit firmu Union servis Praha s.r.o., která provádí odborné opravy konvenčních strojů. A tak jsme se pustili do oprav našich soustruhů a frézek, které po letech potřebují i větší střední opravy, zejména v oblasti elektroinstalace.
Svářečské zkoušky

Svářečské zkoušky

V pátek 26.6.2020 proběhly zkoušky svářečů na základní kurzy a zkoušky podle EN ISO 9606-1.

Nové vybavení polytechnické učebny

Nové vybavení polytechnické učebny

V pátek dorazilo vybavení do nové polytechnické učebny, která je vybudována na dílnách praktické výuky. A co má nově eMko nachystáno pro žáky?