Sportovní soutěže v září

Sportovní soutěže v září

02.10.2018 - 27.09.2021
Sportovní soutěže v září
Během prvního měsíce letošního školního roku se někteří žáci naší školy zúčastnili hned dvou sportovních soutěží, na kterých se škola podílela nebo je přímo organizovala:
Sportovní den
Okresní kolo středních škol v atletice - Středoškolský atletický pohár

Sportovní soutěže v září

Během prvního měsíce letošního školního roku se někteří  žáci naší školy zúčastnili hned dvou sportovních soutěží, na kterých se škola podílela nebo je přímo organizovala.

20. září proběhlo okresní kolo středních škol v atletice - Středoškolský atletický pohár. V silné konkurenci jesenických škol jsme v soutěži družstev posbírali nejvíce bodů a tak zaslouženě pohár vyhráli. I když nám již delší dobu chybí výraznější osobnosti ve vytrvalostních bězích, přesto se našli odvážlivci, kteří se postavili na start málo oblíbené patnáctistovky. A překvapení bylo na světě . Patrik Michálek běh vyhrál v čase 5:20  a o vteřinu později doběhl také Tobias Marek. V běhu na 60 metrů si druhé místo časem 7,50 zajistil Kamil Pessel. V technických disciplinách nezklamal Jan Plhák, který ve vrhu koulí s přehledem zvítězil výkonem 11,21 m , druhé místo obsadil Jan B výkonem 10,87 m.  Největším překvapením byly výkony žáka prvního ročníku Jakuba Jetela ve skoku vysokém a skoku do dálky. Jakub vyhrál obě disciplíny (177 cm výška ; 541 cm dálka) a výrazně tak přispěl k celkovému vítězství našeho týmu.

25. září organizovala naše škola Sportovní den, jehož náplní bylo okresní kolo ve fotbalu, jehož vítězové postupují do kola krajského a basketbal, který bývá  spíše zábavnou součástí Sportovního dne.

Zápasy ve fotbale probíhaly ve dvou rozlosovaných skupinách, ze kterých se do bojů o třetí a čtvrté místo probojovalo naše družstvo B, které vyhrálo nad chlapci z hotelovky 3:2 a získalo bronz. Finálový zápas,  dle  předpokladů,  proběhl mezi našim družstvem A a družstvem gymnázia. Ani jeden z tradičních rivalů se nedokázal během hrací doby prosadit, vstřelit gól a zajistit si jasné vítězství.  Byť jsme soupeře herně převyšovali, skončil zápas 0:0 a muselo dojít na penaltový rozstřel. Bohužel jsme penaltový souboj prohráli o jedinou branku 5:4. I když je druhé místo pro chlapce zklamáním, nutno ocenit jejich bojovnost a snahu po vítězství.

Horších výsledků dosáhli basketbalisté, kteří sice obsadili 3. místo, ale např. s týmem SŠ gastronomie a farmářství utržili nelichotivou porážku 30:9. Doufejme, že v nové sportovní hale bude více příležitostí k této hře a že se najdou i noví „baskeťáci“.

Za účast na uvedených sportovních akcích všem žákům děkuji a jsem rád, že i nadále nacházím žáky, kteří jsou ochotni poprat se s časem, centimetry, s míčem a s vlastní pohodlností. Těším se na další sportovní příležitosti a vaše výkony.

Karel Kapuš

Další fotografie
atletika_1.jpg
atletika_2.jpg
atletika_3.jpg
atletika_4.jpg
atletika_5.jpg
IMG_5643.JPG
IMG_7854.JPG
IMG_7856.JPG
IMG_7859.JPG
IMG_7864.JPG
IMG_7866.JPG
IMG_7869.JPG
IMG_7874.JPG
IMG_7880.JPG