Nejen škola v novém kabátě

Nejen škola v novém kabátě

09.10.2018 - 23.10.2025
V letošním školním roce 2018/2019 jsme žáky 1. ročníku oblékli do nového kabátu, v podobě slušivého pracovního oděvu a obuvi, které zdobí logo naší školy.

Motivovat žáky je nelehký úkol pro každého učitele, samozřejmě i v praktickém vyučování to není snadné. Občas narážíme na velkou absenci žáků na pracovištích odborného výcviku, mnoho žáků bohužel jeví malý zájem o obor, který si zvolili.

Motivace žáků má pozitivní dopad na jejich školní úspěšnost a kvalitu učení. Žáci, které učební činnosti zajímají, se v nich více angažují, vykazují vyšší kvalitu porozumění a pochopení souvislostí. Proto se snažíme, aby se naši žáci cítili pohodlně a mohli také s hrdostí prezentovat naši školu na různých akcích, které pořádáme.

Nejdůležitější pro mladého technicky zdatného odborníka jsou znalosti, které poté aplikuje do praxe a to je hlavní důvod, proč je motivace ke studiu odborných předmětů a také praktického vyučování tím nejdůležitějším. Je nezbytné právě zde ukázat žákům šíři našeho oboru, jeho rozmanitost a krásu. Tím, že jim předáme co nejvíce našich znalostí a dovedností, tak je co nejlépe připravíme na jejich uplatnění na trhu práce, který je v dnešní době velmi náročný a konkurenční.

Líbí se Vám náš nový pracovní „kabát“

- Nestačí něco vědět, je třeba to i použít, nestačí něco chtít, je třeba to i udělat – „GOETHE“

Další fotografie
obleceni_praxe_1.jpg
obleceni_praxe_2.jpg
obleceni_praxe_3.jpg
obleceni_praxe_4.jpg