SPORTOVNÍ  STŘÍPKY

SPORTOVNÍ  STŘÍPKY

31.01.2019 - 03.01.2024
Školní sportovní úspěchy našich žáků. Více informací v článku.

V polovině ledna se fotbalový tým chlapců školy zúčastnil dvou turnajů, na které se kluci dlouhodobě těšili a byli plni odhodlání uspět co nejlépe.

Po výhře v prvním regionálním  kole Středoškolské futsálové ligy jsme postoupili do krajského kola, které se konalo v „Čajkaaréně“ na Gymnáziu v Olomouci. Již předem bylo jasné, že prosadit se v kraji nebude lehké. Domácí tým gymnázia s podporou svých spolužáků na nás  „nastoupil“ s bleskovou útočnou hrou s cílem nasázet nám co nejvíce branek. V tomto a ostatně i v dalších utkáních nás podržel brankář Vojta Bašný, který vychytal většinu střel a tak jsme zápas prohráli pouze o dvě branky 2: 0 V utkání se  SŠ podnikání a obchodu Prostějov jsme dokonce vedli a vyrovnávací branku jsme dostali 6 vteřin  před koncem !  V posledním utkání se SŠ logistiky a chemie Olomouc se našim chlapcům nedařilo a soupeři byli nad naše síly. Zřejmě i po následné ztrátě motivace jsme prohráli 5:0.  Krajské finále vyhrálo družstvo Gymnázia Čajkovského Olomouc, které si zajistilo postup do divize Severní Morava.

O dva dny později proběhl v tělocvičně SŠ gastronomie a farmářství v Jeseníku tradiční turnaj jesenických středních škol v sálové kopané. Turnaje jsme se zúčastnili téměř ve stejném složení, Vojtu Bašného, který se zranil v krajském kole, nahradil v brance  Jiří Křen.  Zde jsme patřili mezi favority a tomuto předpokladu jsme dostáli umístěním na druhé příčce z pěti zúčastněných škol. Porazili nás pouze chlapci z hotelovky a OA, kteří v letošním roce  měli herně vyrovnaný a útočný tým, kterému jsme podlehli 3:1.  Gymnázium jsme porazili 5:2,   Lipovou 2:1 a gastro jsme rozstříleli poměrem 11:1.  Nejproduktivnějším hráčem byl Adam Hapala, který během turnaje nastřílel soupeřům 6 branek.

A protože máme ve škole rovněž silově disponované jedince, nemohli jsme chybět v okresním kole AŠSK ve šplhu, které proběhlo minulý týden na „gastru“. Soutěže se zúčastnilo osm chlapců a podle neskromného očekávání jsme soutěž čtyřčlenných družstev vyhráli a zajistili si tak postup do kola krajského. Potřebný počet bodů v družstvu zajistili svými výkony osvědčení matadoři Jan Plhák, Dan Vejběra , Roman Juránek a nováček, žák I. ročníku Richard Ádl. Sedmimetrové lano kluci pokořili bez přírazu a se startem ze sedu v čase: Plhák 4,30; Ádl 4,40; Vejběra 5,20 a Juránek 5,40 .

Silné mrazy nám také umožnili využít zamrzlého rybníčku v blízkosti školy a tak žáci některých tříd mohli předvést své krasobruslařské umění a užít si tělocvik zase „jinak“.

K. Kapuš

Další fotografie
thumbnail_dsc_0687.jpg
thumbnail_dsc_0706.jpg
foto šplh.jpg