EMKO V KRAJSKÉM KOLE AŠSK VE FLORBALU

EMKO V KRAJSKÉM KOLE AŠSK VE FLORBALU

12.02.2019 -
Koncem ledna byla naše škola spolupořadatelem okresního kola AŠSK ve florbale SŠ, které proběhlo ve sportovní hale za účasti dvou dívčích a čtyř chlapeckých týmů.

Po úspěšném podzimním turnaji Florbal Challenge mladších ročníků, kde jsme se umístili na 2. místě, si naši kluci docela věřili a doufali, posíleni o čtvrťáky, v obdobný výsledek. Hned v úvodním utkání se klukům podařilo zvítězit nad „hotelovkou“ 4 : 2. Když jsme později porazili „gastro“ 2 : 0, bylo jasné, že se opět schyluje k dramatickému souboji o prvenství a tím i o postup do krajského kola se silným soupeřem, družstvem gymnázia.

Upřímně řečeno, ve výhru s herně a kombinačně vyrovnanějším družstvem gymnázia jsem nedoufal, a tak cílem bylo udržet alespoň co nejmenší brankový rozdíl. Důslednou poziční hrou a důrazným osobním tlakem na soupeře se nám dařilo narušovat jejich herní kombinace, a v druhé půli zápasu si dokonce zajistit jednobrankový náskok. V emočně vypjatém utkání jsme si i s trochou štěstí tento náskok udrželi až do závěrečného signálu a výhrou 2 : 1 zajistili postup do krajského finále.

Krajské kolo AŠSK proběhne poprvé ve Sportovní hale v Jeseníku a našimi soupeři budou nejlepší školní družstva ze čtyř okresů Olomouckého kraje. I když budeme mít výhodu domácího prostředí, přece jen to bude „jiná liga“, a proto nám 5. března držte palce.

 Mgr. Karel Kapuš

Další fotografie
1.png
bez-nazvu.png