POLOLETNÍ PROJEKT - KUCHYŇSKÁ TROUBA SE SPORÁKEM

POLOLETNÍ PROJEKT - KUCHYŇSKÁ TROUBA SE SPORÁKEM

07.06.2018 -
Jmenuji se Jiří Slámka a pro svůj pololetní projekt jsem si vybral vymodelovat kuchyňskou troubu se sporákem. Troubu jsem kreslil, protože ji používá každý a kvůli její jednoduchosti.

Sporák se skládá z víka, čtyř hořáků a mříže, která podepírá hrnce a pánve. Pod sporákem se nachází čtyři ovladače přívodu plynu do hořáků a spínač na světlo uvnitř trouby. Ta má pohyblivá dvířka s mříží. Na tu se může umístit skleněná mísa nebo klasický plech do trouby. Ty se ukládají do prostoru pod troubou, který se pohybuje na liště.

Kreslil jsem v Autodesk Inventor Professional 2018. Začal jsem 2D náčrtem celé levé půlky trouby, do které jsem pomocí 3D funkcí udělal díry pro vnitřní část trouby, úložný prostor a na horní část pro sporák a hořáky. Pak jsem vše ozrcadlil na pravou stranu. Pak jsem vložil předem nakreslenou mřížku, hořáky, spínač a ovladače přívodu plynu.

Projekt jsem kreslil cca 10 hodin čistého času, které jsem rozdělil do tří dnů. Projekt jsem dělal sám za pomoci Strojírenských tabulek a internetu.

Jiří Slámka, absolvent studijního oboru Strojírenství