EXKURZE STR3 V ŘEŤEZÁRNĚ ČESKÁ VES a.s.

V úterý 12. června 2017 jsme měli vynikající příležitost prohlédnout si technologie, o kterých se učíme ve škole. Během exkurze nás prováděli personální ředitel firmy pan Kočí a paní učitelka Aichlerová, kteří nám ke každému pracovišti poskytli jasný a srozumitelný výklad.

Exkurze měla itinerář postavený tak, abchom si prošli postupně všechny výrobní operace, jak jdou za sebou při výrobě řetězů. Začínalo se mořením a přípravou drátu. Následovalo dělení na úsek, jejich ohýbání a svařování. Svařený řetěz se dále tepelně zpracuje (kalení, popouštění) a povrchově opracuje (omílání, leštění, ochranná vrstva).

Nakonec jsme si prohlédli pracoviště pro zápustkové kování. Jde o tváření za tepla na lisech (kovací teploty-1100-1300°C). Tato práce je fyzicky velice náročná. Na většině pracovišť jsme viděli absolventy naší školy, dokonce i výrobní ředitel je jedním z nich. Možná i my budeme mít časem příležitost zde pracovat - kdo ví ?

 Daniel Macoszek

 

Více foto na: https://www.facebook.com/sosasou/

album - rajce.net › soje › 2017-06-21 ODBORNÁ EXKURZE STR3 V ŘETEZÁRNĚ ČESKÁ VES a.s.

Virtuální prohlídka

virt-prohlidka

Šikana

Jsi-li svědkem šikany nebo dokonce její obětí, nenechávej si to pro sebe a kontaktuj naši výchovnou poradkyni.

 

Nyní můžete také anonymně na stránkách projektu NENECH TO BÝT! kde můžete nahlásit co jste zažili nebo co jste viděli. Je zde možnost i stáhnout si aplikaci do svých chytrých telefonů.

stipendium_banner2

Dnes je

pátek, 18. 8. 2017
nyní se nevyučuje

Hledej