Naše škola

SOŠ a SOU Jeseník

Naše škola vznikla v roce 1985 jako zcela nově postavená střední odborná škola. Jde o komplexně pojatý středoškolský areál včetně domova mládeže hotelového typu, školní stravovny a školních dílen. Škola je stavebně propojena se sportovní halou.

Jsme technicky orientovanou školou, která připravuje žáky na povolání ve strojírenských, stavebních studijních a učebních oborech. Poskytujeme úplné střední odborné vzdělání (maturita) a střední odborné vzdělání (vyučení v oboru). Vzhledem k tomu, že jde o téměř nový školský areál, má škola velmi dobré podmínky jak prostorové, tak i materiální.

Cílem všech pracovníků školy je vytvářet co nejlepší podmínky jak pro výchovu a vzdělávání studentů a žáků, tak pro rozvoj jejich zájmů především technických a sportovních.           

Mgr. Jiří Viterna
ředitel školy

Aktuálně
Česko-slezská výrobní, spol. s. r. o. - EXKURZE

Česko-slezská výrobní, spol. s. r. o. - EXKURZE

V pondělí 10. 6. 2019 se třída str 3 (studijní obor - strojírenství) zúčastnila odborné exkurze do výrobního podniku Česko-slezská výrobní, spol. s. r. o., která se zabývá výrobou obytných a sanitárních kontejnerů.
Exkurze do Moravského divadla Olomouc

Exkurze do Moravského divadla Olomouc

V pátek 7. června 2019 se žáci 1. ročníku nástavbového studia Provozní technika rozjeli do Olomouce, aby si prohlédli zákulisí Moravského divadla v Olomouci.
Domov mládeže na koloběžkách

Domov mládeže na koloběžkách

Konečně se počasí umoudřilo a tak žáci z domova mládeže ve středu 30.5. poprvé otestovali zakoupené nové koloběžky KOSTKA. Projížďka po cyklostezce na Bobrovník je natolik zaujala, že se hned na druhý den vydali znovu. Tentokrát na opačnou stranu směrem k České Vsi.
Střelecká soutěž středních škol ze vzduchovky

Střelecká soutěž středních škol ze vzduchovky

V pátek 24.5.2019 se na naší škole uskutečnila již tradičně okresní střelecká soutěž středních škol ze vzduchovky. Soutěže se zúčastnily tentokrát pouze tři střední školy, ale i tak panovala mezi 23 soutěžícími skvělá nálada.
Partneři