Novinky ze školy

0%
Pěšky do škol text

Pěšky do škol text

V těchto dnech probíhá Evropský týden mobility, jehož součástí je i celorepubliková kampaň Pěšky do škol. My těmto akcím fandíme, a tak se ve čtvrtek 22.9. také zapojíme a vyhlašujeme na eMku tuto výzvu: Přijďte, přijeďte (na kole, koloběžce, in-line bruslích…) tento den do školy. Pokud budete muset využít “motorovou” dopravu, tak jen hromadnou. Cesta do školy může být příjemným a zdravým protažením, chvilkou pro pokec s kamarády i duševním relaxem v této čím dál víc uspěchané době. Tak pojďme do toho (teda do školy)!
Erasmus +

Erasmus +

Erasmus +

Jsme rádi, že se nám podařilo zrealizovat všechny stáže, které nám zbrzdil Covid.
V loňském školním roce 2021/2022 vycestovaly celkem 4 skupiny studentů maturitních a učebních oborů na měsíční a tříměsíční stáž do různých destinací. Ve druhém největším městě Irska Corku byly dvě skupiny, jedna v dubnu a druhá v červenci. Další skupina žáků pracovala v dubnu přímo v hlavním městě Dublin. Celkem pět chlapců z této skupiny tam absolvovalo dokonce stáž tříměsíční. Španělské město Valencie bylo poslední destinací. Věříme, že všech 12 absolventů oborné stáže v parném měsíci srpnu bude taktéž rádo vzpomínat.
V sekci projekty se dozvíte více konkrétních informací a můžete se také podívat na fotky.
V tomto školním 2022/2023 roce grant nemáme, budeme ale opět žádat o další na příští školní rok.
Slavnostní ukončení studia s firmou John Crane

Slavnostní ukončení studia s firmou John Crane

Slavnostní zakončení studia se tentokrát konalo za účasti strategického partnera firmy John Crane. Žáci od této firmy obdrželi věcné dary a 5 nejlepších žáků obdrželo poukázku v hodnotě 1 000,- Kč do Decathlonu.

Děkujeme a našim žákům přejeme úspěšné vykročení do pracovního života či dalšího studia.
Exkurze ve Vrbně pod Pradědem

Exkurze ve Vrbně pod Pradědem

Ve středu 15.6.2022 se třídy strojařů STR1,STR2 a STR3 vydaly na předem domluvenou exkurzi ve strojírenském podniku Husqvarna Manufacturing CZ s.r.o., dříve Advanced Plastics s.r.o., nebo Lisovny nových hmot ve Vrbně pod Praědem.
Erasmus + 2022

Erasmus + 2022

Pokud si chcete přečíst, jak se našim studentům líbilo na zahraničních stážích, podívejte se do záložky projekty - Erasmus+ 2021/2022. Jsou tam vloženy články a fotografie. Další studenti se těší na výjezd v červenci!
Máme šikovného svářeče

Máme šikovného svářeče

STROJAŘ VOJTA RYCHLÝ VYHRÁL MEZIKRAJSKOU A MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ VE SVAŘOVÁNÍ!
Děkujeme Vojtovi za skvělou reprezentaci školy a moc blahopřejeme!
Rád hraješ pinec?

Rád hraješ pinec?

Přihlas se do školního turnaje panu učiteli Macháčkovi přes bakaláře či na mail machacek@soje.cz Bude to náš eMko turnaj, takže jaké si to uděláme, takové to bude :)
Děkujeme za skvělou reprezentaci školy

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy

Úsměvy na tváři, fajn nálada, milé povídání ve vlaku a hlavně skvělá reprezentace školy na Krajském kole ve fotbale, které se konalo 12.5. v Prostějově. Díky kluci ⚽️
Střelecké závody

Střelecké závody

Dnes u nás na střelnici proběhlo školní kolo střeleckých závodů ze vzduchovky. Zúčastnilo se jich celkem 33 studentů. Všichni přistupovali k manipulaci se vzduchovkou zodpovědně a respektovali pravidla i etiku střelby. Díky moc a gratulujeme všem k jejich výsledkům :)
Fyzikář David Pišek sestrojil funkční Bellův telefon

Fyzikář David Pišek sestrojil funkční Bellův telefon

Školení pro pedagogy vedené Technickou univerzitou Ostrava mělo za úkol popularizaci technických oborů. Studenti z emka se tak mohou těšit na nové metody ve výuce fyziky a elektrotechniky. Žáci ze ZŠ na Jesenicku si nově vyzkouší fungování fyzikálních zákonů v praxi v technickém kroužku v rámci krajského projektu.
Úspěch v Sinumeric Cupu 2021

Úspěch v Sinumeric Cupu 2021

Studenti Miroslav Juhaňák a Viktor Pecina zvítězili pod vedením Jaroslava Koldy v CNC programování. Dvoučlenný tým studentů naší školy se stal vítězem 8. ročníku soutěže Sinumerik Cup, jehož finále proběhlo 25. října v pražském sídle společnosti Siemens.