Autodesk Academia Program

SOŠ a SOU Jeseník patří historicky vedle několika středních škol a VUT Brno k zakládajícím členům projektu Autodesk Academia. Autodesk Academia Program je postaven na strategii podpory školního vzdělávacího programu, objektivního ověření znalostí učitelů i studentů a jejich podpory při aktivním zapojení do vzdělávacích a vědeckovýzkumných národních i mezinárodních programů a projektů. Členství v Autodesk Academia Programu umožňuje efektivně využívat software, sdílet výukové materiály, zajišťuje technickou podporu, celoživotní vzdělávání a výměnu zkušeností a dovedností v oborových komunitách.

Autodesk Academia v České a Slovenské republice

Od roku 2006 se stalo 93 českých a slovenských škol držiteli statutu Autodesk Academia a několik tisíc studentů prošlo technickou výukou s podporou některého softwarového produktu společnosti Autodesk™ pod vedením certifikovaných učitelů. Výchovu nové technické generace podpořily i dílčí projekty v Autodesk Academia Programu, stovky studentů zdokonalují své technické dovednosti na akademických soutěžích pod názvem Autodesk Academia DESIGN, stovky učitelů si pravidelně zvyšují svou odbornou a pedagogickou kvalifikaci na kurzech v autorizovaných školicích střediscích.

Autodesk Academia vzdělávání

Autodesk Academia Program nabízí model podpory celoživotního vzdělávání učitelů a studentů a spolupráce s lokální odbornou komunitou. Školy se mohou ucházet o statut podle svého odborného zaměření a tím zajistit učitelům i studentům těsnější spolupráci a vytváření odborných týmů s regionálními průmyslovými firmami.

Mezinárodní certifikace studentů

Velmi významným benefitem Autodesk Academia programu na naší škole je možnost získat vedle licencí profesního software především mezinárodní certifikaci Autodesk Academia. Pro více informací kontaktujte Ing. Milana Mikulenku nebo Ing. Radka Janhubu. Certifikace je udělována na základě úspěšných studentských projektů.

Studentské verze AutoCAD zdarma

Dalším významným benefitem Autodesk Academia programu na naší škole je možnost získat pro výukové účely studentské verze programu AutoCAD zdarma a to především pro využití na domácích stanicích, což umožňuje významným způsobem zlepšovat kvalitu výuky. Autodesk už dlouhodobě nabízí u všech svých prodávaných produktů i tzv. EDU licence. Ty jsou určené především pro studijní účely, tudíž kantory a studeny na akademických zařízeních. Pro tyto školní účely nabízí Autodesk všechny programy již pár let zcela zdarma. Stačí se na Autodesku zaregistrovat (nejlépe pod školní emailovou adresou) a po té si stáhnete daný produkt. Autodesk tímto provedl poměrně velký krok oproti jiným konkurenčním CAD programům, u kterých si školy musí pořizovat speciální (i když zlevněné) licence a pak se tedy často stává, že kvůli financím neobnovují na nové verze. S Autodesk produkty můžete mít každý rok aktuální CAD a tudíž jakmile vyjdete ze školy, tak budete umět perfektně pracovat s CAD programy. Takto stažený software je nicméně pouze pro studijní účely. Je s ním zakázáno jakkoliv výdělečně pracovat. Slouží teda opravdu pouze studentům, kantorům a akademickým institucím.