Novinky ze školy

0%
Děkujeme za skvělou reprezentaci školy

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy

Úsměvy na tváři, fajn nálada, milé povídání ve vlaku a hlavně skvělá reprezentace školy na Krajském kole ve fotbale, které se konalo 12.5. v Prostějově. Díky kluci ⚽️
Střelecké závody

Střelecké závody

Dnes u nás na střelnici proběhlo školní kolo střeleckých závodů ze vzduchovky. Zúčastnilo se jich celkem 33 studentů. Všichni přistupovali k manipulaci se vzduchovkou zodpovědně a respektovali pravidla i etiku střelby. Díky moc a gratulujeme všem k jejich výsledkům :)
Fyzikář David Pišek sestrojil funkční Bellův telefon

Fyzikář David Pišek sestrojil funkční Bellův telefon

Školení pro pedagogy vedené Technickou univerzitou Ostrava mělo za úkol popularizaci technických oborů. Studenti z emka se tak mohou těšit na nové metody ve výuce fyziky a elektrotechniky. Žáci ze ZŠ na Jesenicku si nově vyzkouší fungování fyzikálních zákonů v praxi v technickém kroužku v rámci krajského projektu.
Úspěch v Sinumeric Cupu 2021

Úspěch v Sinumeric Cupu 2021

Studenti Miroslav Juhaňák a Viktor Pecina zvítězili pod vedením Jaroslava Koldy v CNC programování. Dvoučlenný tým studentů naší školy se stal vítězem 8. ročníku soutěže Sinumerik Cup, jehož finále proběhlo 25. října v pražském sídle společnosti Siemens.
Školní kolo soutěže pIšQworky

Školní kolo soutěže pIšQworky

Dne 14.10.2021 proběhlo na naší škole školní kolo soutěže pIšQworky.
Do soutěže se přihlásilo 24 žáků, do učebny dorazilo kvůli nemocnosti 15 žáků. Žáci byli náhodně rozděleni na dvě skupiny.
Erasmus +

Erasmus +

Tři naši absolventi se v létě zúčastnili odborné zahraniční stáže ve Španělsku v rámci programu Erasmus +. Pokud vás zajímá, jak jejich stáž probíhala, přečtěte si jejich články v sekci projekty - Erasmus+ 2019.
Úspěch v soutěži WELD SKILL 2021

Úspěch v soutěži WELD SKILL 2021

Skvělého úspěchu dosáhl strojní mechanik Filip Vaníček, žák 3. ročníku Střední průmyslové školy v Jeseníku. Na mezinárodní soutěži WELD SKILL, pořádané firmou Weldcrew, obsadil se svým robotem krásné druhé místo.