Novinky ze školy

0%
Inspirace k podnikání

Inspirace k podnikání

PLATFORMA @muzes_podnikat NA EMKU!
Dnes jsme zažili inspirativní dopoledne s platformou @muzes_podnikat, která inspiruje studenty k podnikavosti. Děkujeme p. Svozilovi a p. Dolákové za skvělou přednášku o jejich cestě v podnikání. #wearemko #muzespodnikat
Maturitní ples

Maturitní ples

dne 20. 1. 2023 od 18:00 hodin v sále IPOS Jeseník.
Program najdeš v příloze.
Strojařská soutěž v programu AutoCAD

Strojařská soutěž v programu AutoCAD

Podařilo se nám zpestřit předvánoční výukový čas, a to netradičním školním kolem soutěže v programu AutoCAD pro naše studenty strojaře.

Ve středu 21. 12. se soutěže dobrovolně zúčastnilo 17 studentů, kdy ve dvou kategoriích kreslili podle předlohy ve 2D. Překvapivý byl nejen počet dobrovolných soutěžících, ale také jejich zaujetí a výsledné práce.

Studenti zúročili své znalosti z výuky a samozřejmě i svědomitou domácí přípravu. Odměnou nejlepším byly zajímavé ceny. Vyhodnocení soutěže se zájmem sledovali i spolužáci soutěžících a pedagogové z jiných oborů.

Ing.Janhuba, Ing.Mikulenka
Olympiáda v českém jazyce – školní kolo

Olympiáda v českém jazyce – školní kolo

Jako každoročně se i letos konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Soutěže se zúčastnilo celkem 8 odvážných dívek a chlapců ze tříd ITE 1 a POS 4.
Úkoly v jazykové části byly jako vždy velmi náročné a vyžadovaly od soutěžících maximální soustředění a bystrý úsudek.
Součástí olympiády byla také část slohová, kde měli žáci napsat práci v celkovém rozsahu 200-300 slov na téma: Když tenkrát napadl sníh... Dlužno říci, že letošní téma žáky nijak nenadchlo. O to více si však cením prací, které i přes náročné téma ukázaly, že v některých dřímá spisovatelská dušička.
Po důkladné opravě a zvažování veškerého pro a proti se na předních příčkách umístili žáci ITE 1 – Dominik Vavrač a Renata Steel Polly Harazim. Role náhradníka zbyla na žákyni Markétu Sýkorovou ze třídy POS 4.
Závěrem bych chtěla poděkovat VŠEM soutěžícím, že se popasovali s tak náročnými úkoly se ctí a že k olympiádě přistupovali velmi zodpovědně. Dominikovi a Renatě přeji v okresním kole hodně zdaru, bystrou mysl a hlavně spisovatelskou slinu!

Mgr. Pavlína Kapustová, organizátor školní kola Olympiády v ČJ
Divadelní představení Lakomec

Divadelní představení Lakomec

Žáci maturitních oborů navštívili v jesenickém divadle představení Lakomec. Herci Divadla Radka Brzobohatého je dokázali rozesmát, mnohým se líbily narážky na problémy dnešní doby. Diváci ocenili výkon Milana Enčeva, který ztvárnil hlavní postavu – Harpagona.
Stavební akademie 2022/2023

Stavební akademie 2022/2023

I letos nezahálíme a připravili jsme pro naše žáky stavebních oborů pásmo odborných přednášek. Na druhém ročníku vystoupí odborníci z praxe, z Vysokých škol, dodavatelé konstrukčních prvků a technologii, záchranáři. Jako Emko jsme velice rádi, že se nám daří přivést tyto odborníky na naší školu, aby předali cenné zkušenosti našim žákům. Za to jim moc děkujeme.
Moderní vaření fa. Gastro

Moderní vaření fa. Gastro

29.listopadu jsme byli s kuchaři na školení ve firmě Gastro na ukázky
“ Moderního vaření“ s multifunkční pánví Rational iVario
s konvektomatem RATIONAL iCombi Pro a dalšími technologiemi.
Byl to pěkný den, něco nového jsme viděli a už se těšíme na další vaření.

Kolektiv kuchyně na Emku.
Emko v knihovně

Emko v knihovně

Dvě listopadová středeční odpoledne jsme věnovali návštěvě městské Knihovny Vincence Priessnitze v Jeseníku. Pro 1. ročníky maturitních oborů to tak bylo příjemným zpestřením výuky českého jazyka a literatury. Pro některé žáky to byla vůbec první návštěva této knihovny, nejčastěji z důvodu, že nejsou zdejší.
Pojeďte s námi na lyžák!

Pojeďte s námi na lyžák!

Termín 30. 1. - 3. 2. 2023 na Červenohorském sedle, lyžovat budeme v moderním středisku ČHS. Na výběr je sjezdové lyžování, snowboard a běžecké lyžování s turistikou (bez nutnosti kupování skipasu).
Žáci 1. ročníků už byli osloveni, teď přišla chvíle i pro ostatní (kromě 4. ročníků). Kapacita se rychle plní, tak neváhejte a přihlaste se.
Škola přeci není jen o sezení v lavici.
Jiný pohled na obědy.

Jiný pohled na obědy.

V úterý 18.10.22 v 8.30.hod. nás navštívili žáci ze školního parlamentu ZŠ Jeseník.
Oblékli jsme je do bílých plášťů a přesunuli dále do kuchyně.
Provedli jsme je celým našim provozem a ukázali v čem a kde se vaří 1200 obědů.
Následovaly otázky typu kolik kg vaříme denně např. příloh, masa apod. Kladli nám spoustu otázek a my jim je rádi všechny zodpověděli.

Na závěr byli vyzváni k zasílání nápadů na jídla, která by jim chutnala a zároveň byla zdravá.

Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další setkání.

Kolektiv kuchyně na EMKU