Soutěž z vlnité lepenky

Portál jesenickenoviny.cz o nás napsal:

Studenti z Jeseníku postavili vodní přehradní nádrž z vlnité lepenky. Obstojí jejich model v početné konkurenci?

Studenti SOŠ a SOU strojírenské a stavební z Jeseníku postavili do 13. ročníku celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky návrh Vodní nádrže NADĚJE.

Ze všech 28 modelů vybere odborná porota, složená ze zástupců Svazu výrobců vlnitých lepenek (SVVL) a společnosti EKO-KOM, do 31. května 6 nejlepších, kteří postoupí do velkého finále. Finále se uskuteční 19. června v informačním centru Vodního díla Šance na Ostravici, kde studenti budou bojovat o ceny v hodnotě 42 000 Kč.

Soutěž pořádá Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci s obalovou společností EKO-KOM a  letošním partnerem státní podnik Povodí Odry.

Odkaz na článek

Jeseník staví národní knihovnu. Bude z vlnité lepenky

Téma 12. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky zní: „(Nová) národní knihovna České republiky“. Náročnou výzvu letos přijalo 28 škol včetně SOŠ a SOUSS Jeseník. Finále se bude konat 13. června 2018 v Zrcadlové kapli Klementina, sídle Národní knihovny České republiky. Soutěž pořádá Svaz výrobců vlnitých lepenek (SVVL) ve spolupráci s obalovou společností EKO-KOM a  Národní knihovnou České republiky.

Celý článek naleznete zde