Co o nás říkají absolventi

Předchozí | Dalšístrana / 2 0-12 z 13 článků
Radovan Polák

Radovan Polák

Studium ukončil v roce 2005 a od roku 2009 je platným členem výrobního týmu Ondřejovické strojírny. Pracuje na pozici kotláře, má státní svářečské zkoušky na metodu MIG/MAG.
Radek Pruchnický

Radek Pruchnický

Strojní zámečník, kotlář a státní svářeč

Škola mi dala možnost uplatnění na pracovním trhu, možnost brousit bruskou, papír o vyučení a práci v moderní rozvíjející se společnosti. Mě to prostě baví. Jo, a vzkaz učte se neberte drogy.
Vladan Koriťák

Vladan Koriťák

Strojní zámečník, kotlář a státní svářeč

,,Absolvováním školy jsem získal možnost finančního a lidského osamostatnění se. Rozšířil se i počet mých kamarádů. Rád vzpomínám na dobré kantory např. paní Aichlerovou a paní Kouřilovou.“
Jakub Temňák

Jakub Temňák

"Zkusil jsem lovit v paměti a ze studia na emku mi uvízla hlavně technologie s panem Mudrou, což bylo zpracování kovů po předchozím opracování (žíhání, nitridování apod.) a tvorba binárního diagramu Fe-Fe3C. A dále obrábění, obráběcí technologie a programování CNC."
Tomáš Novák

Tomáš Novák

Strojní zámečník, kotlář

,,Škola mě naučila technické věci po teoretické stránce. Dále mi škola umožnila praxi v Ondřejovické strojírně a tím i následně stabilní pracovní poměr v této společnosti.“
Jakub Škrob

Jakub Škrob

Studium ukončil v roce 2005 a od roku 2009 je platným členem výrobního týmu Ondřejovické strojírny. Pracuje na pozici kotláře, má státní svářečské zkoušky na metodu MIG/MAG.
Krézek Tomáš

Krézek Tomáš

Na své studium na eMku s radostí vzpomínám. Ať už na vstřícný přístup školního personálu, dobré jídlo ve školní jídelně, nebo příjemné klima školy.

Dění ve škole samozřejmě stále sleduji prostřednictvím sociálních sítí a myslím, že od roku 2015, kdy jsem nastoupil do 1. ročníku oboru Strojírenství, došlo ve škole k velkému progresu a modernizaci. Po svém studiu na střední škole jsem se vydal ve šlépějích pana učitele Vlkovského a studuji obor matematika a fyzika pro vzdělávání na Univerzitě Palackého v Olomouci.
Ing. Miroslav Vaculík, Ph.D.

Ing. Miroslav Vaculík, Ph.D.

Na emku jsem začal studovat v roce 1994, kdy jsem nastoupil na učební obor Automechanik. V průběhu studia jsem si velmi vážil pozitivního přístupu vyučujících a celé školy, což také vedlo k rozhodnutí pokračovat dále v nástavbovém studiu Provozní technika, které jsem ukončil v roce 1999. Po studiu na emku jsem úspěšně absolvoval několik studijních oborů na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava, kde v současnosti působím jako akademický vědecko-výzkumný pracovník v oblasti brzdových (frikčních) materiálů.

Na emko vzpomínám velice často i teď, ať už na vyučující, nebo na
Mirka Fialová

Mirka Fialová

Za čas strávený na emku jsem opravdu vděčná. Kromě vzpomínek na nejlepší spolužáky, kteří studium uměli opravdu zpestřit, také ráda vzpomínám na kantory. Nejen že mě díky jejich přístupu škola bavila, ale dokázali mě i připravit na život po střední, za což bych jim chtěla ještě zpětně poděkovat. Jsem ráda, že jsem i dnes s některými v kontaktu. Rovněž mě těší, když vidím, jak škola prosperuje. Ať už jde o nové studijní obory, nebo renovaci areálu. Nyní studuji třetím rokem na Vysoké škole Báňské TU-Ostrava Stavební inženýrství se zaměřením na dopravní stavby.
Patrik Zábranský

Patrik Zábranský

Na emku jsem v letech 2012 – 2016 studoval obor Strojírenství. Studium hodnotím s odstupem času velice kladně a pozitivně. Bavil mě přístup učitelů v odborných předmětech a musím uznat, že odvádí velice kvalitní práci. Rád vzpomínám na hodiny „estéčka“, „espéeska“, CADu a mechaniky s paní učitelkou Aichlerovou, pány Janhubou a Mikulenkou. Nesmím zapomenout ani na úžasného třídního učitele Karla Kapuše a jeho hodiny tělocviku a radost, jakou měl, když jsme s kluky reprezentovali školu na sportovních akcích, a dokonce i vyhrávali.

Od úspěšné maturity stále sleduji dění ve škole a musím
Michal Turča

Michal Turča

Na studium SPŠ Jeseník vzpomínám velmi kladně. Kvalitní pedagogové, výborné prostředí a stále se vyvíjející strojírenské technologie, které jdou stále dopředu a rozvíjí se. Nejvíce mě bavilo modelování ve 2D i 3D programech od Autodesku (AutoCAD a Inventor), ve strojírenské technologii pod vedením paní učitelky Aichlerové jsem se hodně naučil o technologiích svařování, třískovém obrábění a dalších podobných technologiích, které mi dopomohly, po více zkušenostech, až k získání funkce zástupce manažera kvality. I předmět stavba a provoz
Jan Pechoušek

Jan Pechoušek

Studium se zaměřením na strojírenství mi dalo především bohaté zkušenosti, které bych rád uplatnil po ukončení mé sportovní kariéry. Největší přínos pro mě měly praxe, díky kterým jsem si mohl vyzkoušet práci se stroji osobně.

Tímto bych rád poděkoval i Ondřejovickým strojírnám. Velký dík patří také všem kantorům, kteří mě během studia provázeli. Nejen za jejich trpělivost, ale i za ochotu mi vycházet vstříc při mé časté absenci. Nejen všem zájemcům, ale i těm, kteří se ještě nerozhodli, vřele doporučuji tuto školu s širokým výběrem oborů, díky kterým budou mít vynikající uplatnění.
Předchozí | Dalšístrana / 2 0-12 z 13 článků