Firma WTC Písečná s.r.o.

Ptáte se co má společného firma WTC Písečná s.r.o. a SOŠ a SOU strojírenské stavební v Jeseníku neboli eMko?

Můžeme Vám prozradit, že společných aktivit spolupráce mezi progresivní firmou a eMkem je celá řada, počínaje odbornou praktickou výukou žáků v reálném prostředí firmy, výrobou jednoduchých strojních součástí v rámci produktivní práce žáků, vzděláváním pracovníků firmy (svářečů) ve svářečské škole atd.

Díky spolupráci mezi eMkem a firmou WTC se uplatnila více než desítka absolventů technických studijních a učebních oborů na pracovních pozicích v konstrukci a výrobě. Úspěšnou spolupráci chceme dále rozvíjet, a proto jsme počátkem letošního roku zorganizovali prezentaci firmy WTC Písečná s.r.o. v prostorách školy, které se zúčastnili žáci a pedagogové školy společně se zástupci firmy, ředitelem p. Petrem Kapustou a obchodním zástupcem p. Petrem Kösslerem, kteří představili výrobní program firmy zaměřený na zemědělskou a komunální techniku na vysoké evropské úrovni. Dále představili záměry rozvoje a inovace firmy směrem do budoucnosti.

Spolupráci budeme dále rozvíjet a navážeme na ni exkurzí do firmy v průběhu roku 2019.