Strojní mechanik/čka

Strojní mechanik/čka

Učební obor pro manuálně zručné žáky a žákyně.

Láká tě technika a moderní stroje? Opravuješ rád/a různé věci? Chceš pracovat v oboru se skvělými možnostmi a slušným výdělkem?

Strojírenství je obor se širokým uplatněním. Naučíš se opracovávat kov i další materiály, pracovat se stroji, starat se o ně a také je nastavovat. Získáš svářečský průkaz, naučíš se základy kovářství a projdeš kurzem obrábění. Budeš umět základní pracovní operace na obráběcích strojích. Čeká tě praxe na škole a ve firmách, kde se zdokonalíš nejen v zámečnických dovednostech. Pokud bude tvá práce kvalitně odvedena, dostaneš za to zaplaceno. A po škole můžeš rovnou do práce nebo pokračovat nástavbovým studiem k maturitě.

Uplatníš se napříč celým strojírenstvím.

A to na různých pozicích, které ale mají jedno společné – jsou velmi dobře placené. Můžeš obsluhovat obráběcí stroje, stát se opravářem/kou strojů v zemědělském družstvu či autodílně, být údržbářem/kou, nebo třeba dělat v technických službách svého města. Anebo se staň svářečem/čkou, který snadno najde uplatnění téměř kdekoliv, zejména v zahraničí.

Kód oboru: 23-51-H/01


Důvody, proč studovat právě u nás.

 • DOBRÉ UPLATNĚNÍ

  Strojní mechanik/čka má otevřené dveře všude ve strojírenství - pracovníci stále chybí.

 • MODERNÍ VYBAVENÍ

  Neustále investujeme do vybavení, aby ses ty i tví spolužáci/čky mohli učit na moderních strojích. Máme třeba svářečský trenažér a jiné vychytávky.

 • DOBŘE ZAPLACENÁ PROFESE

  Strojní mechanici jsou nedostatkové zboží a jsou placeni velice dobře. Firmy nebudou mít problém ti dobře zaplatit.

 • SPECIALIZUJ SE

  Můžeš se po škole věnovat tomu, co tě baví. Opravuj velké zemědělské a lesní stroje, nebo pracuj s moderními obráběcími centry a dívej se, jak ti vznikají součástky pod rukama.

 • PRAXE, CO TĚ PŘIPRAVÍ

  V prvním ročníku budeš mít praxi na dílnách a od druhého se podíváš do reálných firem. Možná ti pak nabídnou práci.

Příběhy našich absolventů
Radek Pruchnický

Radek Pruchnický

Strojní zámečník, kotlář a státní svářeč

Škola mi dala možnost uplatnění na pracovním trhu, možnost brousit bruskou, papír o vyučení a práci v moderní rozvíjející se společnosti. Mě to prostě baví. Jo, a vzkaz učte se neberte drogy.