Informační technologie

Informační technologie

Maturitní obor pro technicky nadané studenty.

Fascinuje tě počítačový svět? Chceš, aby se stal počítač tvým hlavním pracovním nástrojem? Láká tě programování, grafika nebo tvorba stránek?

Informační technologie jsou nejrychleji rostoucím oborem s tím nejlepším uplatněním na světě. Budoucnost patří počítačovým expertům a ti jsou a vždy budou královsky placeni. Naučíme tě, jak funguje správa sítí, pochopíš fungování databází, naučíš se programovat v různých programovacích jazycích. Zvládneš grafiku ve Photoshopu. Získáš s námi Cisco certifikát, který ti sám o sobě stačí, aby ses uplatnil/a v celé řadě firem. Po škole můžeš zamířit rovnou do praxe a stát se počítačovým expertem ve firmě či na volné noze. Také máš možnost pokračovat studiem na vysoké škole v oborech informatiky, výpočetní techniky i elektrotechniky.

O uplatnění máš v tomto oboru postaráno.

Staň se programátorem, administrátorem databází a počítačových sítí nebo grafikem. Můžeš být i obchodníkem s prostředky informačních technologií. Díky maturitě a kvalitním znalostem se snadno uplatníš jako kvalifikovaný technický pracovník na výpočetní techniku. A můžeš samozřejmě pokračovat na vysokou školu a posunout svoje schopnosti ještě dál.

Kód oboru: 18 – 20 – M/ 01


 • CISCO CERTIFIKÁT

  Přímo ve škole si uděláš certifikát z Cisco akademie. Naučíš se spoustu zajímavých dovedností a zlepšíš si uplatnění.

 • PROGRAMUJ CNCčka

  CNC jsou moderní centra, která najdeš v každém strojírenském podniku. Naučíš se je nejen ovládat, ale i programovat.

 • SKVĚLÁ MZDA

  Programátoři jsou jedni z nejlépe placených profesí po celém světě. A ani nemusíš chodit na vysokou.

 • VYNIKAJÍCÍ UPLATNĚNÍ

  IT odborníci mají tolik pracovních nabídek, že si mohou vybírat. Už jen samotný Cisco certifikát ti zajistí uplatnění po celém světě. 

 • NAUČÍŠ SE PYTHON

  Python je jeden z nejpoužívanějších jazyků současnosti. Naučíme tě, jak s ním pracovat.