Patrik Zábranský

Patrik Zábranský

Na emku jsem v letech 2012 – 2016 studoval obor Strojírenství. Studium hodnotím s odstupem času velice kladně a pozitivně. Bavil mě přístup učitelů v odborných předmětech a musím uznat, že odvádí velice kvalitní práci. Rád vzpomínám na hodiny „estéčka“, „espéeska“, CADu a mechaniky s paní učitelkou Aichlerovou, pány Janhubou a Mikulenkou. Nesmím zapomenout ani na úžasného třídního učitele Karla Kapuše a jeho hodiny tělocviku a radost, jakou měl, když jsme s kluky reprezentovali školu na sportovních akcích, a dokonce i vyhrávali.

Od úspěšné maturity stále sleduji dění ve škole a musím uznat, že i občas závidím, že teď nemůžu studovat na emku. Škola má spoustu novinek a posouvá se neustále vpřed. V profesním životě mi škola pomohla se okamžitě bez problému uplatnit v oboru při práci na CNC obráběcích strojích, kterému jsem se věnoval 3 roky, a rozšířil si tak znalosti nabyté ve škole.

Mým snem ale bylo vstoupit do AČR a pracovat na armádní letecké technice. Vystudovaná škola v oboru strojírenství nebo letectví s maturitou byla jedním z předpokladů a základních požadavků k získání místa u armády jako technik letecké techniky, takže studium na emku mi pomohlo tohoto cíle a snu dosáhnout a rozhodně nebylo zbytečné. Po splnění všech vstupních předpokladu do AČR a splnění kurzu základní přípravy ve Vyškově pracuji od července tohoto roku jako mladší technik 243. vrtulníkové letky 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely na strojích Mil-Mi 8, Mil-Mi 17 a W3A Sokol se zaměřením drak a motor. Takže stále v oboru ????.