Obráběč kovů

Obráběč kovů

Učební obor pro manuálně zručné žáky.

Baví tě vyrábět a tvořit? Chceš vidět, jak ti vznikají součástky přímo pod rukama? Naučit se z kusu kovu vytvořit ozubené kolo, které perfektně zapadne třeba do motoru auta?

Jestli vidíš svou budoucnost v technice a chceš mít slušný plat, tady se ti to splní. Naučíš se na klasických i ultramoderních CNC strojích. Čeká tě praxe na škole a ve firmách. Vyzkoušíš si získané dovednosti a dostaneš za to zaplaceno, pokud bude tvá práce kvalitně odvedena. A po škole můžeš zamířit rovnou do práce.

S tímhle oborem budeš mít místo jisté ještě předtím, než budeš v ruce držet výuční list.

Uplatníš se napříč celým strojírenstvím – můžeš obsluhovat CNC stroje, které jsou dnes v každé větší strojírenské firmě. Dělat přípraváře, nebo se specializovat na klasické konvenční obrábění v některé z menších rodinných firem. Místo najdeš v kovovýrobách, strojírnách, nebo třeba řetězárnách. A můžeš samozřejmě pokračovat ve dvouletém nástavbovém studiu a získat maturitu. Otevřou se ti další pracovní příležitosti.

Kód oboru: 23-56-H/01


Důvody, proč studovat právě u nás.

 • BEZPROBLÉMOVÉ UPLATNĚNÍ

  Obráběči jsou na trhu velice žádaní a ty budeš mít svářečský průkaz, takže se o tebe poperou.

 • MODERNÍ VYBAVENÍ

  Neustále investujeme do vybavení, aby ses ty i spolužáci mohl učit na moderních strojích a CNC. Máme třeba svářečský trenažér a jiní vychytávky.

 • DOBŘE ZAPLACENÁ PROFESE

  Obráběči jsou nedostatkové zboží a jsou placeni velice dobře. Firmy nebudou mít problém ti dobře zaplatit.

 • CERTIFIKACE

  Hodit se ti v praxi bude svářečský průkaz, který ti otevře možnost uplatnění v celém strojírenství. Dostaneš i Europass uznávaný po celé Evropě.

 • PRAXE, CO TĚ PŘIPRAVÍ

  V prvním ročníku budeš mít praxi na dílnách a od druhého se podíváš do reálných firem. Spoustě našim studentům nabídli práci už při studiu.

Příběhy našich absolventů
Tomáš Novák

Tomáš Novák

Strojní zámečník, kotlář

,,Škola mě naučila technické věci po teoretické stránce. Dále mi škola umožnila praxi v Ondřejovické strojírně a tím i následně stabilní pracovní poměr v této společnosti.“