Naše škola

Střední průmyslová škola Jeseník

Naše škola vznikla v roce 1985 jako zcela nově postavená střední odborná škola. Jde o komplexně pojatý středoškolský areál včetně domova mládeže hotelového typu, školní stravovny a školních dílen. Škola je stavebně propojena se sportovní halou.

Jsme technicky orientovanou školou, která připravuje žáky na povolání ve strojírenských, stavebních studijních a učebních oborech. Poskytujeme úplné střední odborné vzdělání (maturita) a střední odborné vzdělání (vyučení v oboru). Vzhledem k tomu, že jde o téměř nový školský areál, má škola velmi dobré podmínky jak prostorové, tak i materiální.

Cílem všech pracovníků školy je vytvářet co nejlepší podmínky jak pro výchovu a vzdělávání studentů a žáků, tak pro rozvoj jejich zájmů především technických a sportovních.           

Mgr. Jiří Viterna
ředitel školy

Aktuálně

Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky se budou konat v jednotném termínu po otevření škol. Pro více informací sledujte web www.soje.cz, kde bude přesný termín upřesněn.
Aktualizované informace k distanční formě studia

Aktualizované informace k distanční formě studia

Vážení rodiče/žáci,
v článku naleznete aktualizované údaje k distanční formě studia, včetně návodu, jak zasílat domácí úkoly, popřípadě jak obnovit zapomenuté přihlašovací údaje k systému Bakaláři.
Důležité informace pro žáky

Důležité informace pro žáky

Od 16.03.2020 přidává škola další formu distančního studia přes systém Bakaláři, která se týká všech žáků školy.
Více informací naleznete v článku.
!!!Přerušení výuky!!!

!!!Přerušení výuky!!!

Na základě rozhodnutí Vlády ČR přerušujeme od 11. 3. 2020 do odvolání výuku.
Více informací naleznete v článku.
Žáci si budují novou

Žáci si budují novou "počítačovku"

Druháci obráběči započali budovat se svým učitelem odborného výcviku novou počítačovou učebnu, kde se budou učit programovat CNC stroje. Nová učebna nahradí původní, kde žáci měli nedostatečný prostor a rušil je hluk obráběcích strojů.
Partneři