Články

Předchozí | Dalšístrana / 21 0-12 z 245 článků
Filtr
Hledej

Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky se budou konat v jednotném termínu po otevření škol. Pro více informací sledujte web www.soje.cz, kde bude přesný termín upřesněn.
Aktualizované informace k distanční formě studia

Aktualizované informace k distanční formě studia

Vážení rodiče/žáci,
v článku naleznete aktualizované údaje k distanční formě studia, včetně návodu, jak zasílat domácí úkoly, popřípadě jak obnovit zapomenuté přihlašovací údaje k systému Bakaláři.
Důležité informace pro žáky

Důležité informace pro žáky

Od 16.03.2020 přidává škola další formu distančního studia přes systém Bakaláři, která se týká všech žáků školy.
Více informací naleznete v článku.
!!!Přerušení výuky!!!

!!!Přerušení výuky!!!

Na základě rozhodnutí Vlády ČR přerušujeme od 11. 3. 2020 do odvolání výuku.
Více informací naleznete v článku.
Žáci si budují novou

Žáci si budují novou "počítačovku"

Druháci obráběči započali budovat se svým učitelem odborného výcviku novou počítačovou učebnu, kde se budou učit programovat CNC stroje. Nová učebna nahradí původní, kde žáci měli nedostatečný prostor a rušil je hluk obráběcích strojů.
Kovo junior 2020

Kovo junior 2020

Žáci učebního oboru Strojní mechanik Dominik Nitsche a Roman Fedora reprezentovali naši školu na soutěži zručnosti „Kovo junior 2020“ v prostorách dílen SPŠ železniční v Šumperku.
Protidrogový vlak

Protidrogový vlak

Ve středu 4. 3. 2020 žáci z domova mládeže navštívili Protidrogový vlak, který zavítal do Jeseníku. Zhlédli zde zajímavý výukový program, kde byli vtaženi do příběhu podle skutečné události. Program jim umožnil nanečisto prožít řadu krizových situací a přivedl žáky k přemýšlení o riziku závislostí a odpovědnosti vůči vlastnímu životu a zdraví.

Lucie Kubalová
Lyžařský kurz 2020

Lyžařský kurz 2020

Ve dnech 17. - 21. 2. 2020 proběhl ve Skiareálu na Červenohorském sedle lyžařský kurz pro zájemce z řad studentů naší školy. Celkem se kurzu zúčastnilo 14 žáků, převážně z řad prvních ročníků, a 3 instruktoři.
EDISON 2020

EDISON 2020

V týdnu od 17.2. do 23.2. 2020 se na naší škole konal druhý ročník multikulturního projektu Edison. Pod záštitou mezinárodní organizace AIESEC se studenti z celého světa mají možnost podívat do cizích zemí, na oplátku seznámí studenty hostitelských zemí se svou vlastí, tradicemi, kulturou či zvláštnostmi.
Navštívili nás vysokoškolští studenti z Ukrajiny, Indonésie, Taiwanu a Číny. O každého stážistu se staralo 4-5 žáků, kteří jej seznámili s prostředím školy, doprovázeli je do hodin a na oběd. Každý den se v mnoha třídách odehrála prezentace doprovázená koment
Spolupráce s firmou Vesa spol. s r.o.

Spolupráce s firmou Vesa spol. s r.o.

V rámci projektu „Zvýšení kvality vzdělávání SOŠ a SOU strojírenského a stavebního Jeseník“ proběhlo další jednání ve firmě Vesa spol. s r.o., kterého se zúčastnili zástupci firmy a školy.
Pořízení schodolezu

Pořízení schodolezu

V rámci projektu „Vybudování učebny polytechnického vzdělávání včetně zajištění konektivity" naše škola pořídila schodolez. Jedná se o zařízení, které pomáhá lidem s hendikepem překonat různé stavební překážky.
Předchozí | Dalšístrana / 21 0-12 z 245 článků