Články

Předchozí | Dalšístrana / 11 0-12 z 125 článků
Filtr
Hledej
Soutěž ve střelbě ze vzduchovky

Soutěž ve střelbě ze vzduchovky

Pátek 19.5. byl ve znamení střelby ze vzduchovky. Do soutěže trojčlenných týmů se přihlásilo 45 žáků naší školy. Celou dobu soutěže žáci respektovali pravidla a nerušili střelce při jejich nástřelech. Výhercem se stal tým žáků POS3, následován týmy z ITE3 a ELE3. V jednotlivcích měli nejlepší nástřel R. Tichý (40), O. Hanák (40), A. Jakubec (39) a A. Nohavica (37). Gratulujeme :) Speciální poklona patří sedmi slečnám, které se zúčastnily a ukázaly, že i ony mají dobrou mušku ;) Kompletní výsledky na nástěnce TV ve 3. patře školy.
Jaro ve znamení ZTV v regionálním centru na SPŠ Jeseník

Jaro ve znamení ZTV v regionálním centru na SPŠ Jeseník

O zdravotní tělesné výchově (ZTV) se čím dál více mluví jako o nezbytné složce v hodinách tělesné výchovy a ve sportovních kroužcích u dětí, ale i v pohybových aktivitách dospělých. Dnešní doba je však spíše orientována na výkonnost, a tak se na ZTV zapomíná či ji není věnována taková pozornost, jakou by si dle našeho názoru zasloužila.
STUDENTI EMKA VE SLEZSKÉM DIVADLE V OPAVĚ NA CYRANOVI Z BERGERACU!

STUDENTI EMKA VE SLEZSKÉM DIVADLE V OPAVĚ NA CYRANOVI Z BERGERACU!

Dne 10. května jsme se dali do gala a vydali se do Slezského divadla v Opavě na slavnou inscenaci francouzského dramatika Edmonda Rostanda o básníkovi, hrdinovi a romantikovi Cyranovi. Divadelní hra obsahovala vše, krásnou poezii, šermířské souboje, válku, lásku i smrt. Skvělé byly nejen herecké výkony, ale také kostýmy a scéna.
Exkurze do továrny, kde se vyrábí koloběžky Kostka

Exkurze do továrny, kde se vyrábí koloběžky Kostka

Ve čtvrtek 18.5.203 jsme navštívili s třídami STR 1,2,3 továrnu našeho největšího výrobce koloběžek – Kostka Kolobka. Společnost Kostka sídlí v Potůčníku u Hanušovic a v okolí patří k největším zaměstnavatelům.
KAMČA HASTÍKOVÁ JE NEJLEPŠÍ INSTALATÉRKOU V ČR!

KAMČA HASTÍKOVÁ JE NEJLEPŠÍ INSTALATÉRKOU V ČR!

Po krajském vítězství ve vědomostní olympiádě Kamča bojovala v celorepublikovém finále a umístila se na úžasném 8. místě v ČR. Nutno podotknout, že byla jedinou zástupkyní něžného pohlaví. Za přítomnosti zastupitelů MŠMT ČR, AMSP ČR, HK ČR, prezidenta CTI ČR a generálních partnerů si přebrala cena na půdě Parlamentu ČR. Moc gratulujeme, jsme náležitě pyšní a přejeme mnoho dalších úspěchů.
MIKI KOWAŘOVSKY V TOP 10 NEJLEPŠÍCH STROJNÍCH MECHANIKŮ V ČR!

MIKI KOWAŘOVSKY V TOP 10 NEJLEPŠÍCH STROJNÍCH MECHANIKŮ V ČR!

Ve dnech 11.- 13.4. se náš žák SME 3 Mikuláš Kowařowsky zúčastnil celostátního kola soutěže KOVO Junior 2023 v Domažlicích. V nelehké konkurenci patnácti nejlepších žáků strojních oborů ze všech škol a učilišť z celé republiky se umístil na úžasném desátém místě. Lepší umístění mu uteklo pouze o pár bodů. Děkujeme Miki za účast, nasazení a ochotu reprezentovat naši školu. #wearemko
Velikonoční soutěže svařování

Velikonoční soutěže svařování

Dne 12.4.2024 jsme se zúčastnili 5. ročníku Velikonoční soutěže svařování na Střední škole řemesel v Šumperku. Soutěže se zúčastnil Vojtěch Rychlý ze STR4 a Petr Svoboda z NSD1. Soutěž probíhala v teoretické části psaní testů z BOZP a technologie a také praktické části svařování metodou MAG. Zúčastnilo se celkem 18 žáků ze škol SŠŘ Šumperk, SPŠ Jeseník, SOŠ Frýdek-Místek, SOU Domažlice, SŠT Mohelnice, SOŠLT Šternberk, SPŠ Hranice, SPŠ a SOU Uničov, SOUO Králiky. Hlavní ceny byli za svařování další za teorii. Petr Svoboda získal
Wolkrův Prostějov

Wolkrův Prostějov

Ve dnech 30. - 31. 3. 2023 se v Prostějově konala krajská přehlídka uměleckého přednesu Wolkrův Prostějov. Účast byla rekordní - 62 recitátorů rozdělených do 2 věkových kategorií.
Naše studentka Renata Polly Steele Harazim podala v těžké konkurenci ostřílených recitátorů skvělý výkon, za který sklidila od odborné poroty velmi pozitivní hodnocení a speciální pochvalu za kultivovaný projev. Renatě proto patří velké poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.
A protože jsme se nestihly vyfotit u sochy nejslavnějšího prostějovského rodáka Jiřího Wolkra, hodláme se t
Velikonoční soutěž svařování

Velikonoční soutěž svařování

Dne 5.4.2023 proběhla Velikonoční soutěž svařování pro žáky INS2 v rámci kurzu svařování. Soutěž probíhala jak v teoretické části napsání testů z bezpečnosti svařování a technologii svařování ta i praktické zkoušky svařování. Na začátku soutěže žáci vylosovali čtyři druhy svárů, které následně svařili.
Na hodnocení svárů se podíleli žáci Naší školy, kde rozdali body ke svárům. Po sečtení všech bodů z teorie a praxe byli vyhlášeni vítězové a předány ceny. 1.místo Petr Zawora, 2.místo Adam Veselý, 3.místo Jakub Pišťáček.

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Ve středu 5. 4. 2023 se na Gymnáziu v Jeseníku konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Jsme rádi, že i naše škola měla v tak náročné soutěži svého zástupce, a to Renatu Polly Steele Harazim, které moc děkujeme za vzornou reprezentaci.

Mgr. Pavlína Kapustová
Předchozí | Dalšístrana / 11 0-12 z 125 článků