Články

Předchozí | Dalšístrana / 16 12-24 z 187 článků
Filtr
Hledej

Naši žáci jsou zpět ve škole ze zahraničních stáží

V sobotu 11.5.se vrátily zbylé dvě skupiny našich stážistů z anglického města Portsmouth a irského Sligo.
Žáci mají spoustu zážitků, viz fotky v sekci projekty - Erasmus + 2018.
Můžete se těšit na jejich prezentace připravované na červen, přesný termín bude upřesněn.

Mgr. Marie Lapčíková
Soutěž ve svařování v Šumperku

Soutěž ve svařování v Šumperku

Ve čtvrtek 25. 04. 2019 proběhla soutěž ve svařování na SŠŽTS Šumperk. Naši školu reprezentovali dva zástupci Ivan Jakub SME3 a Tobiáš Marek STR2.

Výsledky 1. kola přijímacího řízení

V článku naleznete přílohy s výsledky 1. kola přijímacího řízení na Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště strojírenské a stavební, Jeseník, Dukelská 1240
Budování učebny polytechnického vzdělávání

Budování učebny polytechnického vzdělávání

V rámci projektu „Vybudování učebny polytechnického vzdělávání včetně zajištění konektivity“ započaly práce na budování nové multifukční učebny, kterou budou mít možnost využívat již v příštím školním roce žáci středních, základních a mateřských škol. Zároveň došlo k přestěhování zkušebního trhacího stroje do nových prostor ve svářecí škole. Na jejich budování se podíleli i naši žáci, kteří se zdokonalovali ve svých budoucích profesích.


Výroba branky našimi žáky

Výroba branky našimi žáky

Naši žáci prvního ročníku oboru Strojní mechanik se podílejí na různých zakázkách. Poslední zakázkou byla výroba rámu brány včetně branky, se kterou jim pomáhal pan učitel Ivan Valkó. Určitě bude dobře sloužit k úplné spokojenosti majitele.
Kovářské výrobky našich žáků pro Priessnitzovy léčebné lázně

Kovářské výrobky našich žáků pro Priessnitzovy léčebné lázně

Žáci oboru Obráběč kovů se v rámci kovářského výcviku podíleli na výrobě kovaných květin pro Priessnitzovy léčebné lázně a.s, které budou umístěny v informatoriu Háje víly Ozdravy. Po úpravě barvami budou tyto květiny sloužit jako informační body dětem a jejich rodičům při poznávání Háje.

Naši stavaři staví přehradu z vlnité lepenky

Odstartoval 13. ročník soutěže Stavby z vlnité lepenky 2019. Letošním tématem je „Vodní nádrž NADĚJE“. Mladí stavitelé budou z ekologického obalového materiálu vlnité lepenky stavět přehrady. O titul letos bojuje 28 středních stavebních škol. Na nejlepší studenty čekají ceny v hodnotě 42 000 Kč. Soutěž pořádá Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci se společností EKO-KOM. Letošním partnerem soutěže je státní podnik Povodí Odry.
Lyžařský kurz 2019

Lyžařský kurz 2019

V posledním týdnu v únoru proběhl ve Skiareálu na Červenohorském sedle lyžařský kurz pro zájemce z řad studentů naší školy. Celkem se kurzu zúčastnilo 18 žáků převážně z řad prvních ročníků a 3 instruktoři.
WOODCRAFT na eMku

WOODCRAFT na eMku

Od března 2019 je v přízemních prostorách eMka k dispozici výstava spolku WOODCRAFT JESENÍKY.
Předchozí | Dalšístrana / 16 12-24 z 187 článků