Články

Předchozí | Dalšístrana / 7 12-24 z 77 článků
Filtr
Hledej
Kovo junior 2020

Kovo junior 2020

Žáci učebního oboru Strojní mechanik Dominik Nitsche a Roman Fedora reprezentovali naši školu na soutěži zručnosti „Kovo junior 2020“ v prostorách dílen SPŠ železniční v Šumperku.
Lyžařský kurz 2020

Lyžařský kurz 2020

Ve dnech 17. - 21. 2. 2020 proběhl ve Skiareálu na Červenohorském sedle lyžařský kurz pro zájemce z řad studentů naší školy. Celkem se kurzu zúčastnilo 14 žáků, převážně z řad prvních ročníků, a 3 instruktoři.
Kreativita v kroužku Technologie oprav

Kreativita v kroužku Technologie oprav

Tým nadaných žáků pravidelně navštěvující kroužek Technologie oprav předal v těchto dnech do teoretické výuky pro 4. ročník studijního oboru Strojírenství další pěknou učební pomůcku.
Naše spolupráce s MŠ a ZŠ Supíkovice

Naše spolupráce s MŠ a ZŠ Supíkovice

I v letošním roce pokračuje spolupráce se ZŠ a MŠ Supíkovice, kdy žáci 8. a 9. ročníku se 1x měsíčně prakticky zapojují do výuky v našich učebních oborech.
Otevíráme svět robotiky a automatizace studentům

Otevíráme svět robotiky a automatizace studentům

V rámci projektu SMART AKCELERÁTOR Olomouckého kraje II, jehož jedním z cílů je zvýšit zájem o technické vzdělávání a spolupráci se školami zapůjčilo sdružení OK4Inovace naší škole 20 ks Micro:bitů pro výuku informatiky a robotiky. Výuku těchto stavebnic bude mít na eMku na starosti Kuba Senci. Výpůjčku zprostředkoval Kamil Kavka z positivJE, který na Jesenicku s aktivitami krajského akcelerátoru pomáhá.
Den otevřených dveří VŠB TU FS Ostrava

Den otevřených dveří VŠB TU FS Ostrava

Den otevřených dveří VŠB TU FS Ostrava - detašované pracoviště Šumperk.
Dne 22.1.2020 se žáci maturitních ročníků oboru strojírenství STR4 a provozní techniky NSD 2 zúčastnili dne otevřených dveří VŠB TU FS na detašovaném pracovišti v Šumperku. Zde se informovali o možnostech dalšího profesního růstu při studiu na vysoké škole.

Radek Janhuba
Zapojení stavebnice Teifoc do výuky

Zapojení stavebnice Teifoc do výuky

Stavebnici Teifoc využíváme v hodinách pozemního stavitelství a praxe. Žáci si na ni mohou procvičit vazby zdiva, ukládání okenních a dveřních otvorů.
Odborná praxe studentů oboru strojírenství

Odborná praxe studentů oboru strojírenství

I ve druhém ročníku studijního oboru Strojírenství třídy STR 2 absolvují žáci dvouhodinovou týdenní odbornou praxi. Náplní této praxe je zvládnutí základů obsluhy klasických obráběcích strojů a základních pracovních operací na nich. Asi k nejnáročnějším patří soustružení kuželových ploch. Vzhledem k tomu, že žáky hodiny odborné praxe baví, dosahují velmi dobrých výsledků.
Exkurze v ČNB

Exkurze v ČNB

Naši maturanti stavaři navštívili 19. 11. 2019 stálou expozici „Lidé a peníze“ v České národní bance v Praze. Prohlédli si historický trezor, shlédli tematické filmy o založení a funkci banky, zasoutěžili si a v neposlední řadě zkontrolovali pravost svých bankovek a občanských průkazů pod UV světlem (všichni měli pravé bankovky i občanky).

"Fotbal ano - drogy ne"

Středoškolská futsalová liga je celoroční projekt Českomoravského fotbalového svazu, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Asociace školních sportovních klubů. Je významným projektem nejen svým rozsahem (každoročně je do soutěže zapojeno přes 400 středních škol s desetitisíci chlapci a dívkami), ale i svým výchovným a zdravotním přínosem pro středoškolskou mládež.
EXKURZE - WAREX SPOL.S.R.O. JAVORNÍK

EXKURZE - WAREX SPOL.S.R.O. JAVORNÍK

Odborná exkurze do výrobního závodu. Dne 25.10. 2019 žáci studijního oboru strojírenství ( třídy STR 4) zavítali na odbornou exkurzi do f. WAREX Javorník. f. WAREX je moderní a dynamická společnost, zabývající se činnostmi od návrhu přes výrobu až po montáž kontejnerů a modulových staveb. Průvodcem firmou byl absolvent naší školy p.Zdeněk Flodr, který ochotně odpovídal na všechny všetečné dotazy žáků, týkající se výroby svařovaných konstrukcí.
Předchozí | Dalšístrana / 7 12-24 z 77 článků