Články

Předchozí | Dalšístrana / 20 12-24 z 240 článků
Filtr
Hledej
Žáci si budují novou

Žáci si budují novou "počítačovku"

Druháci obráběči započali budovat se svým učitelem odborného výcviku novou počítačovou učebnu, kde se budou učit programovat CNC stroje. Nová učebna nahradí původní, kde žáci měli nedostatečný prostor a rušil je hluk obráběcích strojů.
Kovo junior 2020

Kovo junior 2020

Žáci učebního oboru Strojní mechanik Dominik Nitsche a Roman Fedora reprezentovali naši školu na soutěži zručnosti „Kovo junior 2020“ v prostorách dílen SPŠ železniční v Šumperku.
Protidrogový vlak

Protidrogový vlak

Ve středu 4. 3. 2020 žáci z domova mládeže navštívili Protidrogový vlak, který zavítal do Jeseníku. Zhlédli zde zajímavý výukový program, kde byli vtaženi do příběhu podle skutečné události. Program jim umožnil nanečisto prožít řadu krizových situací a přivedl žáky k přemýšlení o riziku závislostí a odpovědnosti vůči vlastnímu životu a zdraví.

Lucie Kubalová
Lyžařský kurz 2020

Lyžařský kurz 2020

Ve dnech 17. - 21. 2. 2020 proběhl ve Skiareálu na Červenohorském sedle lyžařský kurz pro zájemce z řad studentů naší školy. Celkem se kurzu zúčastnilo 14 žáků, převážně z řad prvních ročníků, a 3 instruktoři.
EDISON 2020

EDISON 2020

V týdnu od 17.2. do 23.2. 2020 se na naší škole konal druhý ročník multikulturního projektu Edison. Pod záštitou mezinárodní organizace AIESEC se studenti z celého světa mají možnost podívat do cizích zemí, na oplátku seznámí studenty hostitelských zemí se svou vlastí, tradicemi, kulturou či zvláštnostmi.
Navštívili nás vysokoškolští studenti z Ukrajiny, Indonésie, Taiwanu a Číny. O každého stážistu se staralo 4-5 žáků, kteří jej seznámili s prostředím školy, doprovázeli je do hodin a na oběd. Každý den se v mnoha třídách odehrála prezentace doprovázená koment
Spolupráce s firmou Vesa spol. s r.o.

Spolupráce s firmou Vesa spol. s r.o.

V rámci projektu „Zvýšení kvality vzdělávání SOŠ a SOU strojírenského a stavebního Jeseník“ proběhlo další jednání ve firmě Vesa spol. s r.o., kterého se zúčastnili zástupci firmy a školy.
Pořízení schodolezu

Pořízení schodolezu

V rámci projektu „Vybudování učebny polytechnického vzdělávání včetně zajištění konektivity" naše škola pořídila schodolez. Jedná se o zařízení, které pomáhá lidem s hendikepem překonat různé stavební překážky.
Kreativita v kroužku Technologie oprav

Kreativita v kroužku Technologie oprav

Tým nadaných žáků pravidelně navštěvující kroužek Technologie oprav předal v těchto dnech do teoretické výuky pro 4. ročník studijního oboru Strojírenství další pěknou učební pomůcku.
Edison - medailonky účastníků

Edison - medailonky účastníků

V týdnu od 17. 02. 2020 nás opět navštíví skupina studentů ze zahraničí v rámci projektu EDISON. V článku naleznete medailonky jednotlivých studentů.
STR2 a konvenční soustruhy

STR2 a konvenční soustruhy

I v druhém pololetí mají žáci studijního oboru Strojírenství třídy STR 2 tříhodinovou týdenní praxi. Čekají na ně další okruhy ze strojního obrábění na konvenčních soustruzích.
Naše spolupráce s MŠ a ZŠ Supíkovice

Naše spolupráce s MŠ a ZŠ Supíkovice

I v letošním roce pokračuje spolupráce se ZŠ a MŠ Supíkovice, kdy žáci 8. a 9. ročníku se 1x měsíčně prakticky zapojují do výuky v našich učebních oborech.
Předchozí | Dalšístrana / 20 12-24 z 240 článků