Sportovní sezóna na eMku zahájena

24.09.2019 -
Se zahájením školního roku tradičně probíhají okresní kola sportovních soutěží AŠSK, na kterých naše škola pochopitelně nemohla chybět.

18. září proběhla soutěž středních škol v atletice - Středoškolský atletický pohár, kterého se za naši školu zúčastnilo patnáctičlenné družstvo chlapců. Loňské vítězství jsme v soutěži družstev sice neobhájili (první místo obsadilo družstvo Gymnázia Jeseník), nicméně i druhé místo je v silné konkurenci jesenických škol úspěchem. Chlapci z gymnázia nás porazili především v běžeckých disciplínách. V soutěži jednotlivců se v běhu na 60 m umístil na třetím místě Oldřich Pavlátka (čas 7,50). Jediným odvážlivcem, který se za školu postavil na start obávané patnáctistovky, byl opět Patrik Michálek. A nevedl si vůbec špatně. Patrik vybojoval třetí příčku a fantastickým časem 4:55 i svůj osobní rekord. Štafetový běh na 4 x 200 m se nám letos nepovedl a i když chlapci běželi s vítězným zlatým kolíkem, skončili na třetím místě. V technických disciplinách nezklamal Jakub Jetel, který výkonem 166 cm ve skoku vysokém obhájil loňské vítězství a výkonem 503 cm ve skoku dalekém si zajistil druhé místo. Do vzdálenosti 10,55 m poslal pětikilovou kouli Honza Böhm, a tak s přehledem vyhrál vrh koulí. Těmito výkony všichni přispěli k pěknému druhému místu školního družstva.

19. září organizovala naše škola Sportovní den, jehož náplní bylo okresní kolo ve fotbalu s postupem vítězů do kola krajského, a basketbal, který bývá spíše zábavnou součástí Sportovního dne.

Zápasy ve fotbale probíhaly systémem každý s každým, kdy při absenci SŠ gastronomie a farmářství jsme mohli za naši školu nasadit do hry dvě družstva. Družstvo A „mlaďochů“ s novými žáky prvních ročníků bylo od počátku energičtější, technicky vybavené a rozhodně chlapcům nechyběla motivace zápasy vyhrát. S dlouhodobým rivalem gymnáziem uhráli „mlaďoši“ remízu, s nebezpečnou hotelovkou vyhráli 2:0 a své starší spolužáky, družstvo B „starochů“, rozstříleli 11:7. Ještě v posledních 5 minutách posledních zápasů nebylo jasné konečné pořadí letošního turnaje. Po celkových součtech nakonec naši „mlaďoši“ zaslouženě vyhráli a zajistili si tak postup do kola krajského. Blahopřeji a v krajském kole přeji hodně sil, protože to už bude jiná liga.

Všem žákům děkuji za účast a těším se na další sportovní soutěže během letošního školního roku.