"Fotbal ano - drogy ne"

17.11.2019 -
Středoškolská futsalová liga je celoroční projekt Českomoravského fotbalového svazu, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Asociace školních sportovních klubů. Je významným projektem nejen svým rozsahem (každoročně je do soutěže zapojeno přes 400 středních škol s desetitisíci chlapci a dívkami), ale i svým výchovným a zdravotním přínosem pro středoškolskou mládež.

V letošním roce se nám podařilo 1. kolo turnaje nasměrovat do Jeseníku, do nové sportovní haly, která svými parametry splňuje požadavky na uvedený sport. „Regionálního“ kola se zúčastnila družstva naší školy, Gymnázia Jeseník, Hotelové školy a OA a SOŠ Města Albrechtice.

V úvodním utkání naši kluci, po nevýrazné hře v prvním poločase, přece jen zdolali Albrechtice 5 : 2. Hotelovku jsme porazili 2 : 0 a čekal nás závěrečný zápas s gymnáziem. A opět šlo nejen o výhru, ale i o pocit „natřít to“ našim dlouholetým rivalům. Často vyrovnaná hra, ale i několik nastřelených brankových tyčí přispělo ke konečné remíze 1 : 1. I když tlak Emka byl zejména v posledních minutách obrovský, zvrátit utkání v náš pospěch se nám nepodařilo. Bohužel jen horším rozdílem v celkovém skóre jsme vybojovali druhé místo. Třetí příčku obsadila hotelovka a čtvrtou příčku SOŠ Albrechtice.

Závěrem je nutno klukům poděkovat za perfektní výkon a popřát jim hodně sil a motivace do dalšího kola, kam jsme jako druhé družstvo v pořadí rovněž postoupili.