Provozní technika

Provozní technika

Dvouletý maturitní nástavbový obor pro studenty strojírenských oborů.

Máš za sebou jeden z učebních strojírenských oborů a potřebuješ si dodělat maturitu? Chceš prohloubit své dovednosti či získat nové znalosti v oblasti strojírenství? Láká tě pracovat s drahou a moderní technikou v oboru, který hýbe světem?

Naučíš se projektovat v CADu a v softwaru, který používají strojírenské podniky.
 

Uplatníš se napříč strojírenstvím.

Díky maturitě si budeš moci troufnout už od počátku na vyšší pozice s lepším platem. Staň se třeba konstruktérem, technologem ve strojírenství, nebo obchodním zástupcem. Můžeš být i mistrem ve výrobě, nebo se specializuj na CNC stroje, které dnes najdeš v každém větším podniku. Pokud přemýšlíš, že chceš pracovat sám/sama na sebe a stát se živnostníkem, nástavba ti přechod usnadní.

Kód oboru: 23 – 43 – L/ 51

Důvody, proč studovat právě u nás.

 • NEBOJ SE MATURITY

  Díky kvalitní přípravě maturitu naprostá většina našich studentů zvládne. Pokud se budeš snažit, s námi maturitu snadno zvládneš.

 • LEPŠÍ UPLATNĚNÍ

  Díky maturitě si rozšíříš možnost uplatnění a otevřeš si cestu k lepším pozicím s vyšší mzdou.

 • DOBRÁ MZDA

  S maturitou na spoustě pozic dostaneš automaticky vyšší plat. Navíc se ti otevře spousta nových možností, kde se uplatnit.

 • ZAČNI PODNIKAT

  Jako živnostník nebudeš na nikom závislý/á a můžeš rozjet úspěšně podnikání v tom, co tě baví.

 • CAD A CAM SOFTWARE

  Umět s těmito programy je velká výhoda a když k nim navíc budeš mít i certifikát, tvůj životopis ještě více zaujme.

Co o oboru říkají studenti
Patrik Michálek

Patrik Michálek

,,Na emku vyzdvihuji rodinné klima školy a s tím související přátelský přístup učitelů ke studentům. Protože nemám rád nudu, líbí se mi inovativní výukové metody v hodinách teorie i praxe. Ve škole jsem nadmíru spokojený.“

Příběhy našich absolventů
Ing. Miroslav Vaculík, Ph.D.

Ing. Miroslav Vaculík, Ph.D.

Na emku jsem začal studovat v roce 1994, kdy jsem nastoupil na učební obor Automechanik. V průběhu studia jsem si velmi vážil pozitivního přístupu vyučujících a celé školy, což také vedlo k rozhodnutí pokračovat dále v nástavbovém studiu Provozní technika, které jsem ukončil v roce 1999. Po studiu na emku jsem úspěšně absolvoval několik studijních oborů na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava, kde v současnosti působím jako akademický vědecko-výzkumný pracovník v oblasti brzdových (frikčních) materiálů.

Na emko vzpomínám velice často i teď, ať už na vyučující, nebo na své spolužáky a zážitky, které jsem tam za těch 5 let zažil. Všechny vyučující bych chtěl pozdravit a poděkovat jim za to, jak se o nás starali a co nás všechno naučili. Mnoho užitečných věcí dodnes používám. Líbí se mi také nová prezentace emka jako moderní a rozvíjející se střední školy s množstvím zajímavých studijních oborů.

Všem současným a budoucím studentům přeji jen samé úspěchy a radost při studiu na emku.