Stavebnictví

Stavebnictví

Maturitní obor pro technicky založené studenty, které baví tvořit a budovat.

Zajímá tě stavařina, ať už se jedná o výstavbu, rekonstrukci či údržbu? Chceš navrhovat, projektovat a realizovat různé stavby? Máš prostorovou představivost, nebojíš se učit a chceš studovat něco, co má reálný dopad?

Pak studuj stavebnictví, obor se širokým uplatněním. Zvládneš zpracovat projekt pro stavební celky, například projektování rodinných a bytových domů, technického vybavení a zajištění staveb. Naučíš se pracovat se softwary jako např. Lumion - 3D vizualizace nebo Eurocalc. Uplatníš se hladce díky kvalitním odborným znalostem a kromě toho získáš různé certifikáty – například z AutoCADu, díky kterému budeš mít otevřené dveře do firem. Po škole můžeš zamířit na vysokou, nebo rovnou do praxe.

Uplatníš se napříč celým stavebnictvím.

Například jako stavbyvedoucí ve stavební firmě, konstruktér v projekční firmě nebo mistr na stavbě. Uplatníš se i jako rozpočtář pro stavby nebo obchodní zástupce stavební firmy. Nebo tak, jako většina našich absolventů, zamiř na některou technickou vysokou školu – třeba VUT v Brně, nebo VŠB v Ostravě. Díky vynikajícím odborným základům ji dáš.

Kód oboru: 36 – 47 – M/ 01


Stavebnictví obor i pro holkyDůvody, proč studovat právě u nás.

 • ZÍSKÁŠ CERTIFIKACE

  Uděláš si osvědčení na profesionální program AutoCAD a dostaneš Europass. Získáš tak výhodu před ostatními.

 • ZÁKLADY ARCHITEKTURY

  Láká tě studium architektury? U nás dostaneš základy i v tomto oboru, což můžeš na univerzitě zúročit.

 • SKVĚLÁ MZDA

  Ve stavařině jsou dobré peníze. Na emku ti dáme perfektní základ pro to, aby sis na výplatu nikdy neštěžoval.

 • DĚLEJ, CO TĚ BAVÍ

  Můžeš po studiu dělat přesně to, co tě bude nejvíc bavit. Chceš sedět u počítače a projektovat, nebo se vidíš v terénu s týmem lidí? Je to na tobě.

 • DOBRÁ ÚSPĚŠNOST U MATURIT

  Maturitu u nás dají všichni, kteří aspoň trochu chtějí. Stačí trocha vůle a všechno tě naučíme.

Co o oboru říkají studenti
Dominik Florián

Dominik Florián

,,Na emko chodím rád, protože jsou zde skvělí kantoři, u kterých bych zejména podtrhl jejich individuální přístup k žákům. K učení mě motivuje dobrá uplatitelnost mého oboru na trhu práce. Abych měl dostatek síly na studium, obědvám ve zdejší jídelně, kde mi nabízené jídlo velmi chutná.“

Příběhy našich absolventů
Mirka Fialová

Mirka Fialová

Za čas strávený na emku jsem opravdu vděčná. Kromě vzpomínek na nejlepší spolužáky, kteří studium uměli opravdu zpestřit, také ráda vzpomínám na kantory. Nejen že mě díky jejich přístupu škola bavila, ale dokázali mě i připravit na život po střední, za což bych jim chtěla ještě zpětně poděkovat. Jsem ráda, že jsem i dnes s některými v kontaktu. Rovněž mě těší, když vidím, jak škola prosperuje. Ať už jde o nové studijní obory, nebo renovaci areálu. Nyní studuji třetím rokem na Vysoké škole Báňské TU-Ostrava Stavební inženýrství se zaměřením na dopravní stavby.