Stavebnictví

Stavebnictví

Maturitní obor pro technicky založené studenty, které baví tvořit a budovat.

Zajímá tě stavařina, ať už se jedná o výstavbu, rekonstrukci či údržbu? Chceš navrhovat, projektovat a realizovat různé stavby? Máš prostorovou představivost, nebojíš se učit a chceš studovat něco, co má reálný dopad?

Pak studuj stavebnictví, obor se širokým uplatněním. Zvládneš zpracovat projekt pro stavební celky, například projektování rodinných a bytových domů, technického vybavení a zajištění staveb. Naučíš se pracovat se softwary jako např. Lumion - 3D vizualizace nebo Eurocalc. Uplatníš se hladce díky kvalitním odborným znalostem a kromě toho získáš různé certifikáty – například z AutoCADu, díky kterému budeš mít otevřené dveře do firem. Po škole můžeš zamířit na vysokou, nebo rovnou do praxe.

Uplatníš se napříč celým stavebnictvím.

Například jako stavbyvedoucí ve stavební firmě, konstruktér v projekční firmě nebo mistr na stavbě. Uplatníš se i jako rozpočtář pro stavby nebo obchodní zástupce stavební firmy. Nebo tak, jako většina našich absolventů, zamiř na některou technickou vysokou školu – třeba VUT v Brně, nebo VŠB v Ostravě. Díky vynikajícím odborným základům ji dáš.

Kód oboru: 36 – 47 – M/ 01


Důvody, proč studovat právě u nás.

 • ZÍSKÁŠ CERTIFIKACE

  Uděláš si osvědčení na profesionální program AutoCAD a dostaneš Europass. Získáš tak výhodu před ostatními.

 • ZÁKLADY ARCHITEKTURY

  Láká tě studium architektury? U nás dostaneš základy i v tomto oboru, což můžeš na univerzitě zúročit.

 • SKVĚLÁ MZDA

  Ve stavařině jsou dobré peníze. Na emku ti dáme perfektní základ pro to, aby sis na výplatu nikdy neštěžoval.

 • DĚLEJ, CO TĚ BAVÍ

  Můžeš po studiu dělat přesně to, co tě bude nejvíc bavit. Chceš sedět u počítače a projektovat, nebo se vidíš v terénu s týmem lidí? Je to na tobě.

 • DOBRÁ ÚSPĚŠNOST U MATURIT

  Maturitu u nás dají všichni, kteří aspoň trochu chtějí. Stačí trocha vůle a všechno tě naučíme.

Co o oboru říkají studenti
Dominik Florián

Dominik Florián

,,Na emko chodím rád, protože jsou zde skvělí kantoři, u kterých bych zejména podtrhl jejich individuální přístup k žákům. K učení mě motivuje dobrá uplatitelnost mého oboru na trhu práce. Abych měl dostatek síly na studium, obědvám ve zdejší jídelně, kde mi nabízené jídlo velmi chutná.“