Obráběč kovů

Obráběč kovů

Učební obor pro manuálně zručné žáky.

Baví tě vyrábět a tvořit? Chceš vidět, jak ti vznikají součástky přímo pod rukama? Naučit se z kusu kovu vytvořit ozubené kolo, které perfektně zapadne třeba do motoru auta?

Jestli vidíš svou budoucnost v technice a chceš mít slušný plat, tady se ti to splní. Naučíš se na klasických i ultramoderních CNC strojích a uděláš si cenný svářečský průkaz. Čeká tě praxe na škole a ve firmách. Vyzkoušíš si získané dovednosti a dostaneš za to zaplaceno, pokud bude tvá práce kvalitně odvedena. A po škole můžeš zamířit rovnou do práce.

S tímhle oborem budeš mít místo jisté ještě předtím, než budeš v ruce držet výuční list.

Uplatníš se napříč celým strojírenstvím – můžeš obsluhovat CNC stroje, které jsou dnes v každé větší strojírenské firmě. Dělat přípraváře, nebo se specializovat na klasické konvenční obrábění v některé z menších rodinných firem. Místo najdeš v kovovýrobách, strojírnách, nebo třeba řetězárnách. A můžeš samozřejmě pokračovat ve dvouletém nástavbovém studiu a získat maturitu. Otevřou se ti další pracovní příležitosti. 

Kód oboru: 23-56-H/01


Důvody, proč studovat právě u nás.

 • BEZPROBLÉMOVÉ UPLATNĚNÍ

  Obráběči jsou na trhu velice žádaní a ty budeš mít svářečský průkaz, takže se o tebe poperou.

 • MODERNÍ VYBAVENÍ

  Neustále investujeme do vybavení, aby ses ty i spolužáci mohl učit na moderních strojích a CNC. Máme třeba svářečský trenažér a jiní vychytávky.

 • DOBŘE ZAPLACENÁ PROFESE

  Obráběči jsou nedostatkové zboží a jsou placeni velice dobře. Firmy nebudou mít problém ti dobře zaplatit.

 • CERTIFIKACE

  Hodit se ti v praxi bude svářečský průkaz, který ti otevře možnost uplatnění v celém strojírenství. Dostaneš i Europass uznávaný po celé Evropě.

 • PRAXE, CO TĚ PŘIPRAVÍ

  V prvním ročníku budeš mít praxi na dílnách a od druhého se podíváš do reálných firem. Spoustě našim studentům nabídli práci už při studiu.

Co o oboru říkají studenti
Lukáš Brejza

Lukáš Brejza

,,Jsem velmi rád za milé a ochotné učitele, kteří zde vyučují. Díky stipendiu jsem motivován k učení a zodpovědnosti. Zajímavé mi přijdou exkurze po okolních firmách, díky kterým si dělám představu, jak to v takových firmách chodí a určitě mi tyto zkušenosti pomohou při výběru pracovního místa. Dále jsem spokojen s vybaveností školy, její modernizací a dobrým jídlem jak ve školní kuchyni, tak kantýně.“

Příběhy našich absolventů
Tomáš Novák

Tomáš Novák

Studium ukončil v roce 2005 a od roku 2009 je platným členem výrobního týmu Ondřejovické strojírny. Pracuje na pozici kotláře, má státní svářečské zkoušky na metodu MIG/MAG.