eMko v médiích

V sekci eMko v médiích lze najít odkazy, či přímo články, kde píší o naší škole jiná informační média.

Žáci z eMka na zkušené v Irsku a Anglii

SOŠ a SOU strojírenské a stavební Jeseník, získala v roce 2017 grant v rámci projektu Erasmus+ na uspořádání zahraničních odborných stáží žáků. Na konci letošního dubna jsme vyslali 30 žáků a 3 doprovodné osoby do Anglie (Portsmouth) a Irska (Cork, Mallow). Odjezdu na stáž předcházela půlroční jazyková příprava. Celý článek zde.

eMko - nejen škola budoucnosti

Informační měsíčník NAŠE MĚSTO o nás napsal: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště strojírenské a stavební Jeseník existuje od roku 1985. Technicky zaměřená škola se během více jak třicetileté existence stala pevnou součástí Jesenicka a Olomouckého kraje. Za tuto dobu zde mnoho absolventů získalo pevný základ svého uplatnění nejen v praxi, al ... (více)

Jeseničtí středoškoláci navrhli Národní knihovnu

Sumpersky.denik.cz o nás napsal: Obří kniha. Tak by podle představ žáků jesenické průmyslové školy mohla vypadat nová budova Národní knihovny v Praze. Se svým nápadem se účastní celostátní soutěže. Na návrhu nové Národní knihovny pracovali v uplynulých měsících žáci druhého ročníku oboru pozemní stavitelství pod vedením vyučujícího odborných předmětů Ladislava Šušky. ... (více)

Jeseník - NAŠE MĚSTO

03/2019 - měsíčník MĚSTO JESENÍK Sportovní střípky z Emka: futsal i šplh V polovině ledna se fotbalový tým chlapců školy zúčastnil dvou turnajů. Kluci se na ně dlouhodobě těšili a byli plni odhodlání uspět co nejlépe.  Po výhře v prvním regionálním kole Středoškolské futsalové ligy jsme postoupili do krajského kola, které se konalo v „Ča ... (více)

Napsali o nás na POSITIVJE

Napsali o nás na POSITIVJE

NEJ PROFESE NA JESENICKU – SVÁŘEČ Věříme, že na Jesenicku už přestává platit jeden z tradičních argumentů pro odchody mladých lidí z regionu, a sice nemožnost najít tady rozumně placenou práci. Jasně, pořád to tu není značka ideál, ale asi se shodneme, že dochází ke zlepšování. Navíc současná velmi nízká nezaměstnanost dostáv ... (více)

Soutěž z vlnité lepenky

Soutěž z vlnité lepenky

Portál jesenickenoviny.cz o nás napsal: Jeseník staví národní knihovnu. Bude z vlnité lepenky Téma 12. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky zní: „(Nová) národní knihovna České republiky“. Náročnou výzvu letos přijalo 28 škol včetně SOŠ a SOUSS Jeseník. Finále se bude konat 13. června 2018 v Zrcadlové kapli Klementina, sídle Národní knihovny České republiky. Soutěž pořádá Svaz v ... (více)