eMko v médiích

V sekci eMko v médiích lze najít odkazy, či přímo články, kde píší o naší škole jiná informační média.

Žáci z eMka na zkušené v Irsku a Anglii

SOŠ a SOU strojírenské a stavební Jeseník, získala v roce 2017 grant v rámci projektu Erasmus+ na uspořádání zahraničních odborných stáží žáků. Na konci letošního dubna jsme vyslali 30 žáků a 3 doprovodné osoby do Anglie (Portsmouth) a Irska (Cork, Mallow). Odjezdu na stáž předcházela půlroční jazyková příprava. Celý článek zde.

eMko - nejen škola budoucnosti

Informační měsíčník NAŠE MĚSTO o nás napsal: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště strojírenské a stavební Jeseník existuje od roku 1985. Technicky zaměřená škola se během více jak třicetileté existence stala pevnou součástí Jesenicka a Olomouckého kraje. Za tuto dobu zde mnoho absolventů získalo pevný základ svého uplatnění nejen v praxi, al ... (více)

Jeseničtí středoškoláci navrhli Národní knihovnu

Sumpersky.denik.cz o nás napsal: Obří kniha. Tak by podle představ žáků jesenické průmyslové školy mohla vypadat nová budova Národní knihovny v Praze. Se svým nápadem se účastní celostátní soutěže. Na návrhu nové Národní knihovny pracovali v uplynulých měsících žáci druhého ročníku oboru pozemní stavitelství pod vedením vyučujícího odborných předmětů Ladislava Šušky. ... (více)

Jesenický týdeník

Nezávislé regionální noviny - JESENICKÝ TÝDENÍK o nás napsaly: Burza škol a zaměstnání - 12. 9. 2019 Na burze se prezentovaly střední školy a významní zaměstnavetelé našeho regionu. Návíc se zde prezentovala Policie ČR. Vše proběhlo za účasti paní starostky Zdeny Blšťanové a prezidenta OHK Jeseník Bořivoje Mináře. Celý článek naleznete níže.    Spolupráce eMka a ZŠ Supíkovice ... (více)

Jeseník - NAŠE MĚSTO

03/2019 - měsíčník MĚSTO JESENÍK Žáci „Emka“ získali praxi a zdokonalili se v angličtině Posílení jazykových dovedností a získání pracovních zkušeností. To je cílem grantu v rámci projektu Erasmus+ na uspořádání zahraničních odborných stáží, díky kterému letos v dubnu vycestovalo třicet žáků SOŠ a SOU strojírenského a stavebního Jeseník včetně t ... (více)

Napsali o nás na POSITIVJE

Napsali o nás na POSITIVJE

JESENIČTÍ STUDENTI MAKAJÍ NA SVÉ ZRUČNOSTI I když se zdá, že za pár let budou firmy chtít jen lidi skvěle ovládající klávesnici a myš (rozuměj programátory), bezpochyby tu vždycky bude prostor pro manuálně zručné zaměstnance a živnostníky. Skoro už to platí a rozhodně platit bude, že šikovný řemeslník si vydělá klidně stejně jako ... (více)

Soutěž z vlnité lepenky

Soutěž z vlnité lepenky

Portál jesenickenoviny.cz o nás napsal: Studenti z Jeseníku postavili vodní přehradní nádrž z vlnité lepenky. Obstojí jejich model v početné konkurenci? Studenti SOŠ a SOU strojírenské a stavební z Jeseníku postavili do 13. ročníku celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky návrh Vodní nádrže NADĚJE. Ze všech 28 modelů vybere odborná porota, složená ze zástupců Svazu výrobc ... (více)