eMko v médiích

V sekci eMko v médiích lze najít odkazy, či přímo články, kde píší o naší škole jiná informační média.

Žáci z eMka na zkušené v Irsku a Anglii

SOŠ a SOU strojírenské a stavební Jeseník, získala v roce 2017 grant v rámci projektu Erasmus+ na uspořádání zahraničních odborných stáží žáků. Na konci letošního dubna jsme vyslali 30 žáků a 3 doprovodné osoby do Anglie (Portsmouth) a Irska (Cork, Mallow). Odjezdu na stáž předcházela půlroční jazyková příprava. Celý článek zde.

eMko - nejen škola budoucnosti

Informační měsíčník NAŠE MĚSTO o nás napsal: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště strojírenské a stavební Jeseník existuje od roku 1985. Technicky zaměřená škola se během více jak třicetileté existence stala pevnou součástí Jesenicka a Olomouckého kraje. Za tuto dobu zde mnoho absolventů získalo pevný základ svého uplatnění nejen v praxi, al ... (více)

Jeseničtí středoškoláci navrhli Národní knihovnu

Sumpersky.denik.cz o nás napsal: Obří kniha. Tak by podle představ žáků jesenické průmyslové školy mohla vypadat nová budova Národní knihovny v Praze. Se svým nápadem se účastní celostátní soutěže. Na návrhu nové Národní knihovny pracovali v uplynulých měsících žáci druhého ročníku oboru pozemní stavitelství pod vedením vyučujícího odborných předmětů Ladislava Šušky. ... (více)

Soutěž z vlnité lepenky

Soutěž z vlnité lepenky

Portál jesenickenoviny.cz o nás napsal: Jeseník staví národní knihovnu. Bude z vlnité lepenky Téma 12. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky zní: „(Nová) národní knihovna České republiky“. Náročnou výzvu letos přijalo 28 škol včetně SOŠ a SOUSS Jeseník. Finále se bude konat 13. června 2018 v Zrcadlové kapli Klementina, sídle Národní knihovny České republiky. Soutěž pořádá Svaz v ... (více)

STROJNÍ PRŮMYSLOVKA INVESTOVALA DO STUDENTŮ

STROJNÍ PRŮMYSLOVKA INVESTOVALA DO STUDENTŮ

Tahle země stojí na průmyslu. Má zde silnou tradici, tisíce skvělých inženýrů a napojení na světové trhy. Svou ‘troškou do mlejna‘ už mnoho let přispívá i zdejší strojní průmyslovka ‘eMko‘ https://www.soje.cz/, která pro tohle odvětví vychovává nové pracovníky. Pod vedením ředitele Jiřího Viterny škola ožila a velmi aktivně se snaží reagovat na trendy, které do strojírenství př ... (více)